Тошкент вилояти Қўриқлаш бошқармасида шахсий таркиб иштирокида хизмат интизомини мустаҳкамлаш ва тизимда содир этилиши мумкин бўлган ҳуқуқбузарликларнинг олдини олишга бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Тадбирда Тошкент вилояти Ички ишлар бош бошқармаси масъуллари ҳамда вилоят Қўриқлаш бошқармаси раҳбарияти томонидан, ходимлар орасида содир этилиши мумкин бўлган хизмат интизоми ва қонунчилик бузилиши ҳолатларининг олдини олиш, ҳар қандай қонун бузилиши ҳолатларга жазо муқаррар эканлиги, ноқонуний ишларга аралашмаслик, коррупцион ҳолатларнинг салбий жиҳатлари, хизмат ваколатини суиистеъмол қилмаслик, қонун талабларига қатъий риоя этиш каби бир нечта йўналишларда муҳим маълумотлар бериб ўтилди.
Бундан ташқари, фуқаролар билан хушмуомалада бўлиш, ижрочилик интизомига амал қилиш, ходимларнинг маънавий ва интеллектуал салоҳиятини ошириш, бепарволикка йўл қўймаслик ҳамда тарбиявий ишлар самарадорлигини кучайтириш юзасидан масъул офицерларга тегишли кўрсатма ва тавсиялар берилди.
Учрашув якунида хизматда ижобий натижалар кўрсатиб келаётган бир гуруҳ ходимлар ҳамда уларнинг оила аъзолари муносиб рағбатлантирилди.

В Управлении охраны Ташкентской области прошла встреча с личным составом, посвящённая укреплению служебной дисциплины и профилактике правонарушений в системе.
В мероприятии приняли участие ответственные сотрудники Главного управления внутренних дел Ташкентской области и руководство областного Управления охраны. В ходе встречи они подробно осветили вопросы, связанные с предотвращением нарушений служебной дисциплины и законности среди сотрудников. Особое внимание было уделено принципу неотвратимости наказания за любые противоправные действия, а также недопустимости участия в незаконных деяниях. Участники встречи обсудили негативные последствия коррупции и необходимость предотвращения злоупотребления служебными полномочиями, подчеркнув важность строгого соблюдения требований законодательства.
Ответственным офицерам были даны конкретные указания и рекомендации. Среди них — необходимость проявлять вежливость в общении с гражданами, неукоснительно соблюдать исполнительскую дисциплину, работать над повышением морального и интеллектуального уровня подчинённых, не допускать проявлений халатности и активизировать воспитательную работу в подразделениях.
По итогам встречи сотрудники, демонстрирующие высокие результаты в службе, а также члены их семей были удостоены заслуженных наград.