Тошкент вилояти Қўриқлаш бошқармасида шахсий таркиб иштирокида хизмат интизомини мустаҳкамлаш ва тизимда содир этилиши мумкин бўлган ҳуқуқбузарликларнинг олдини олишга бағишланган учрашув бўлиб ўтди.
Тадбирда Тошкент вилояти Ички ишлар бош бошқармаси масъуллари ҳамда вилоят Қўриқлаш бошқармаси раҳбарияти томонидан, ходимлар орасида содир этилиши мумкин бўлган хизмат интизоми ва қонунчилик бузилиши ҳолатларининг олдини олиш, ҳар қандай қонун бузилиши ҳолатларга жазо муқаррар эканлиги, ноқонуний ишларга аралашмаслик, коррупцион ҳолатларнинг салбий жиҳатлари, хизмат ваколатини суиистеъмол қилмаслик, қонун талабларига қатъий риоя этиш каби бир нечта йўналишларда муҳим маълумотлар бериб ўтилди.
Бундан ташқари, фуқаролар билан хушмуомалада бўлиш, ижрочилик интизомига амал қилиш, ходимларнинг маънавий ва интеллектуал салоҳиятини ошириш, бепарволикка йўл қўймаслик ҳамда тарбиявий ишлар самарадорлигини кучайтириш юзасидан масъул офицерларга тегишли кўрсатма ва тавсиялар берилди.
Учрашув якунида хизматда ижобий натижалар кўрсатиб келаётган бир гуруҳ ходимлар ҳамда уларнинг оила аъзолари муносиб рағбатлантирилди.

The Directorate of Protection of Tashkent region hosted a meeting with staff dedicated to strengthening service discipline and preventing violations in the system.
The event was attended by senior staff of the Main Department of Internal Affairs of the Tashkent region and the leadership of the regional Directorate of Protection. During the meeting, they discussed in detail issues related to the prevention of violations of official discipline and legality among employees. Special attention was paid to the principle of the inevitability of punishment for any illegal actions, as well as the inadmissibility of participation in illegal acts. The meeting participants discussed the negative consequences of corruption and the need to prevent abuse of office, emphasizing the importance of strict compliance with legal requirements.
Specific instructions and recommendations were given to the responsible officers. Among them is the need to be polite when communicating with citizens, strictly observe executive discipline, work to improve the moral and intellectual level of subordinates, prevent negligence and step up educational work in the units.
As a result of the meeting, employees demonstrating high performance in the service, as well as their family members, were awarded well-deserved awards.