Сирдарё вилоятида ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари ва куч тузилмаларида хизмат қилиб келаётган ҳарбий хизматчи ва ходимлар ҳамда уларнинг оила аъзолари, шунингдек маҳаллий аҳоли иштирокида сайёр қабул ўтказилди
Сирдарё вилоятида Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий прокуратураси, Миллий Гвардия, Фавқулодда вазиятлар вазирлиги, Мудофаа вазирлиги ҳамда Тошкент ҳарбий округи иштирокида жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари, ёшлар, ҳарбий хизматчилар ва ходимлар ҳамда уларнинг оила аъзоларининг ҳуқуқ ва эркинликлари, қонуний манфаатларини таъминлашга қаратилган оммавий сайёр қабул ўтказилди.
Миллий гвардия қўмондони ўринбосари полковник С.Д.Мамаюсупов томонидан Сирдарё вилояти бўйича Миллий гвардия бошқармаси ва Қўриқлаш бошқармаси тизимида хизмат қилаётган ҳарбий хизматчи ва ходимлар, уларнинг оила аъзолари, шунингдек фуқароларнинг турли йўналишдаги мурожаатлари тингланди ва баён этилган масалалар масъуллар иштирокида кўриб чиқилди. Асосий эътибор мурожаатларни ўз вақтида қонуний ҳал этишга қаратилиб, мутасаддиларга вазифалар юклатилди ва ижроси назоратга олинди.
Тадбир сўнгида Миллий Гвардия, Сирдарё вилояти ҳокимлиги ва бошқа ташкилот вакиллари билан бирга “Болалар шаҳарчаси” тарбияланувчиси Исомова Луиза Борисовнага янги уй-жой калитлари ва қимматбаҳо совғалар тантанали топширилди.

В Сырдарьинской области состоялся выездной прием с участием военнослужащих и сотрудников органов внутренних дел и силовых структур, их семей, а также местных жителей
В Сырдарьинской области состоялся общественный выездной прием с участием Военной прокуратуры Республики Узбекистан, Национальной гвардии, Министерства чрезвычайных ситуаций, Министерства обороны и Ташкентского военного округа. Основная цель – обеспечение прав, свобод и законных интересов молодежи, военнослужащих и сотрудников, а также их семей.
Заместитель командующего Национальной гвардией полковник С.Д.Мамаюсупов выслушал обращения военнослужащих и сотрудников, проходящих службу в системе Управления Национальной гвардии по Сырдарьинской области и Управления «Охраны», их семей, а также граждан. Должностным лицам должностным лицам даны поручения по установлению контроля за исполнением поступивших обращений в установленные сроки.
В завершение мероприятия представители Национальной гвардии, хокимията Сырдарьинской области и других организаций торжественно вручили ключи от нового дома и ценные подарки Исомовой Луизе Борисовне, воспитаннице «Детского городка».