Ҳудудларда “Уч авлод учрашувлари” давом этмоқда
Бугунги кунда Миллий гвардия ўсиб келаётган ёш авлодни ақлан етук, жисмонан бақувват, ҳамда ватанпарвар инсонлар бўлиб улғайиши йўлида қатор чора-тадбирларни ҳаётга тадбиқ этиб келмоқда. Бу борада, ёшлар ўртасида турли кўрик-танловлар, маънавий-маърифий ҳамда спорт тадбирларини ўтказиб келмоқда.
Бу каби тадбирларнинг навбатдаги Самарқанд шаҳридаги 43-ихтисослаштирилган умумтаълим мактабида Миллий гвардиянинг Самарқанд вилояти бўйича бошқармаси ва вилоят "Қўриқлаш" бошқармасининг ташаббуси билан ўтказилган “Уч авлод учрашуви” ҳам ўқувчилар учун эсда қоларли бўлди.
Учрашув чоғида Миллий гвардия ҳамда Ички ишлар бошқармасининг Фахрийлар кенгаши аъзолари ва Афғон уруши қатнашчилари ёшларга ўзларининг ҳаёт йўллари, юрт тинчлиги, унинг осойишталиги, сарҳадларимиз дахлсизлигини таъминлашда кўрсатган фидокорона хизматлари ҳамда фаолияти давомида эришган ютуқлари тўғрисида сўзлаб бердилар. Айниқса, Афғон уруши Жангоҳларида қатнашган қанчадан-қанча аскарларимиз ҳалок бўлганлиги, Бугунги тинч, осуда ва дориламон кунларни қадрига етиш, мамлакат тинчлиги ва равнақи учун ҳар биримиз масъул эканлигимиз хусусида ҳам тўхталиб ўтди.
Тадбир давомида, фахрий меҳмонларга мактаб ўқувчилари томонидан тайёрлаган концерт дастури ҳам намойиш этилди. Меҳмонлар болажонларнинг чиқишларини кўриб, бугун ҳукуматимиз томонидан ёшларга яратиб берилаётган имконият ва эътибор туфайли улар фан, маданият ва спорт соҳаларида эришиб келаётган ютуқларини алоҳида эътироф этишди.
Албатта, бу каби тадбирлар ўсиб келаётган ёш авлодни юртга садоқат, ватанга муҳаббат руҳида тарбиялашда муҳим ўрин тутади.

"Meetings of three generations" continue in the regions
Today, the National Guard is implementing a number of measures aimed at educating spiritually and physically mature, patriotic youth. For example, various pageants, spiritual and educational and sports events are regularly held.
Another such event was the "Meeting of three Generations", held at the Specialized Secondary School № 43 of Samarkand city on the initiative of the National Guard Department for Samarkand region and the Directorate of "Protection".
Members of the Council of Veterans of the National Guard and the Department of Internal Affairs, as well as participants in the war in Afghanistan, also took part, who told young people about their selfless service for the benefit of peace and tranquility in the country, the inviolability of our borders. It was especially noted that each of us should appreciate the clear sky above our heads, be responsible for the peace and prosperity of the country.
During the event, the students presented a concert program to the guests. The guests enthusiastically watched the performances of the children and noted their achievements in the field of science, culture and sports thanks to the opportunities and attention provided to young people by our government.
Undoubtedly, such events play an important role in educating the younger generation in the spirit of devotion and love for the Motherland.