ИНТЕЛЛЕКТУАЛ ЎЙИН ҒОЛИБЛАРИ АНИҚЛАНДИ
Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи Хоразм вилояти кенгаши томонидан Вилоятда жойлашган ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларнинг ёш ҳарбий хизматчилар ва ходимлар ўртасида “Аждодлар изидан” интеллектуал ўйинининг ҳудудий босқичи бўлиб ўтди.
Ўйин буюк саркардаларимизнинг жанг санъати, жамият ва давлат ҳаётидаги амалга оширган ижтимоий-сиёсий, иқтисодий ва ҳарбий ислоҳотлари тўғрисидаги китоблар асосида тузилган савол-жавоб шаклида ташкил этилди.
Ўйин қоидасига кўра ўз тизимида пешқадамликни қўлга киритган жамоа мазкур беллашувнинг республика босқичларида иштирок этиш имкониятини қўлга киритади.
Жумладан, тадбирда вилоят "Қўриқлаш" бошқармасининг ёш ходимлари хам фаол иштирок этиб, совриндор бўлишди ва кейинги босқичда иштирок этиш имкониятини қўлга киритишди.

THE WINNERS OF THE INTELLECTUAL GAME HAVE BEEN ANNOUNCED
Khorezm Regional Council of the Youth Union of Uzbekistan organized the regional stage of the intellectual game "In the footsteps of the ancestors" among young servicemen and law enforcement officers of the region.
The game was held in the form of questions and answers based on the materials of books about martial arts, socio-political, economic and military reforms in public and state life inherited from our great generals and figures.
The team that took the leading positions got the opportunity to participate in the republican stage.
In particular, employees of the regional department of "Protection" took an active part in the event, took prizes and advanced to the next stage.