"Қўриқлаш" бош бошқармаси кинолог-мутахассисларининг хизмат кўпкураши якунига етди
Аввал хабар берганимиздек, Жиззах вилояти "Динамо" дала ўқув майдонида Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси "Қўриқлаш" бош бошқармаси кинолог-мутахассисларининг хизмат кўпкураши бўйича очиқ мусобақаларга старт берилган эди.
Бугун ушбу нуфузли мусобақаларнинг финал баҳслари бўлиб ўтди.
Мусобақада Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳри ва вилоятлардан жами 28 нафар иштирокчилар 5 кун давомида 6 та шарт бўйича беллашадилар. Кинолог мутахассислар ўз хизмат итлари билан махсус синовлардан эпчиллик, аниқлик ва тезкорлик асосида, энг муҳими эса, хатосиз ўтишга ҳаракат қилдилар.
Тантанали ёпилиш маросимида вилоят Миллий гвардия раҳбарияти иштирокчиларга келгусидаги хизмат фаолиятларига омадлар тилашди.
Якуний натижаларга кўра 1 ўрин Фарғона вилояти, 2 ўрин Жиззах вилояти 3 ўрин Тошкент шаҳар Қўриқлаш бошқармаси жамоаси вакилларига насиб этди.

Завершилось соревнование по служебному многоборью кинологов-специалистов Главного управления «Охраны»
Как сообщалось ранее, на учебно-полевом полигоне «Динамо» Джизакской области стартовало открытое соревнование по служебному многоборью кинологов-специалистов Главного управления «Охраны» Национальной гвардии Республики Узбекистан.
Сегодня состоялись финальные состязания престижного соревнования.
На протяжении 5 дней 28 участников из Республики Каракалпакстан, города Ташкента и областей боролись за победу в 6 условиях. Вместе со своими служебными собаками участники старались максимально быстро и правильно преодолевать специальные препятствия, а также испытания на ловкость, точность и скорость.
На торжественной церемонии закрытия руководство областной Национальной гвардии пожелало участникам удачи в дальнейшей служебной деятельности.
По итоговым результатам 1 место присуждено участникам из Ферганской области, 2 место – Джизакской области, 3 место – команде города Ташкента.