КАМОНДАН ОТИШ БЎЙИЧА ЎЗБЕКИСТОН ЧЕМПИОНАТИ ЎЗ НИҲОЯСИГА ЭТДИ
Аввал хабар берганимиздек, Тошкент вилоятининг Нурафшон шаҳрида эркаклар ва аёллар ўртасида спортнинг камондан отиш тури бўйича Ўзбекистон чемпионатига старт берилган эди. Бугун ушбу нуфузли мусобақанинг финал баҳслари бўлиб ўтди.
Қизғин ва муросасиз баҳсларга бой бўлган мусобақада, ҳар бир иштирокчи белгиланган нишонларни аниқ забт этишга ҳаракат қилишиб, совриндорлар қаторидан ўрин олишга интилдилар.
Ташкил этилган ажойиб концерт дастури эса спортчиларнинг кайфиятини янада кўтаринки бўлишига кўмаклашди.
Якуний натижаларга кўра Самарқанд вилояти вакиллари ушбу спорт турида энг моҳир эканликларини исботлаб шоҳсупанинг юқорисидан жой олдилар.
36 та совринли ўрин учун кураш олиб борган спортчилар орасидан ҳар бир йўналиш доирасида кучлилар номи аниқланди. Белгиланган йўналишларда ғолибликни қўлга киритган иштирокчиларга тантанали тарзда эсдалик совғалари ва фахрий ёрлиқлар топширилди.

ЗАВЕРШИЛСЯ ЧЕМПИОНАТ УЗБЕКИСТАНА ПО СТРЕЛЬБЕ ИЗ ЛУКА
Как сообщалось ранее, в городе Нурафшане Ташкентской области стартовал Чемпионат Узбекистана по стрельбе из лука среди мужчин и женщин. Сегодня состоялись финальные состязания престижного соревнования.
В чемпионате, насыщенном зрелищными и напряженными состязаниями, каждый участник продемонстрировал невероятное рвение к победе.
Организованная концертная программа, в свою очередедь, придала чемпионату особую атмосферу и приподнятое настроение спортсменам.
По итогам лучшие результаты в состязаниях показали представители Самаркандской области и заняли первое место.
Кроме того, определены имена сильнейних спортсменов, боровшихся за 36 призовых мест по каждому направлению. Победители и призеры торжественно награждены памятными подарками и почетными грамотами.