Миллий гвардия Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ва унинг ҳудудий бўлинмалари ходимлари томонидан "Яшил макон" умуммиллий лойиҳаси доирасидаги ишлар жадал билан олиб борилмоқда
Хабарингиз бор, республикамиз бўйлаб “Яшил макон” лойиҳасининг кузги мавсумига старт берилиб, ҳудудларда кўчат экиш тадбирлари амалга оширилмоқда.
Жумладан, Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари ҳам ушбу тадбирларда фаол қатнашиб, жойларда яшил боғлар яратилмоқда. Ходимлар томонидан белгиланган ҳудудларда ушбу жараён узлуксиз ташкил этилиб, Фарғона "Экошаҳар" ҳудудида 200 дан ортиқ дуб, каштан, акация, чинор сингари манзарали дарахтлар ниҳоллари, шунингдек, сувсизликка чидамли, иқлимга мос бўлган қайрағоч, бодом каби кўчатларни экиш ишлари жадал олиб борилмоқда.
Ушбу саъй-ҳаракатлардан кўзланган асосий мақсад, халқимизга хос эзгу фазилатларни қадрлаш, эзгуликни ёшлар қалбига сингдириш, кўча ва маҳаллаларини янада кўркам кўринишга келтириш, табиатда яшилликни кўпайтириш, об-ҳавонинг тозалиги, иқлим мўътадиллигини сақлашга ҳисса қўшишдир.

Employees of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Ferghana region and its territorial divisions are actively working within the framework of the national project "Yashil Makon"
As you know, the autumn season of the national project "Yashil Makon" has started throughout our republic, within the framework of which planting works are being carried out in the regions.
It is worth noting that employees of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Ferghana region are also actively involved in this process. For example, green gardens are being created locally, seedlings of fruit and ornamental trees are being planted, such as tut, cherry, chestnut, acacia, maple, as well as birch and almonds – resistant to salinity and waterlessness. In particular, employees plant such seedlings on the territory of the Eco-city in Ferghana city.