Миллий гвардия Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ва унинг ҳудудий бўлинмалари ходимлари томонидан "Яшил макон" умуммиллий лойиҳаси доирасидаги ишлар жадал билан олиб борилмоқда
Хабарингиз бор, республикамиз бўйлаб “Яшил макон” лойиҳасининг кузги мавсумига старт берилиб, ҳудудларда кўчат экиш тадбирлари амалга оширилмоқда.
Жумладан, Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари ҳам ушбу тадбирларда фаол қатнашиб, жойларда яшил боғлар яратилмоқда. Ходимлар томонидан белгиланган ҳудудларда ушбу жараён узлуксиз ташкил этилиб, Фарғона "Экошаҳар" ҳудудида 200 дан ортиқ дуб, каштан, акация, чинор сингари манзарали дарахтлар ниҳоллари, шунингдек, сувсизликка чидамли, иқлимга мос бўлган қайрағоч, бодом каби кўчатларни экиш ишлари жадал олиб борилмоқда.
Ушбу саъй-ҳаракатлардан кўзланган асосий мақсад, халқимизга хос эзгу фазилатларни қадрлаш, эзгуликни ёшлар қалбига сингдириш, кўча ва маҳаллаларини янада кўркам кўринишга келтириш, табиатда яшилликни кўпайтириш, об-ҳавонинг тозалиги, иқлим мўътадиллигини сақлашга ҳисса қўшишдир.

Сотрудники Управления «Охрана» Национальной гвардии Ферганской области и его территориальных подразделений активно ведут работы в рамках общенационального проекта «Яшил макон»
Как известно, по всей нашей республике стартовал осенний сезон общенационального проекта «Яшил макон», в рамках которого в регионах ведутся посадочные работы.
Стоит отметить, что в данном процессе активное участие принимают и сотрудники Управления «Охрана» Национальной гвардии Ферганской области. Так, например, на местах создаются зеленые сады, высаживаются саженцы плодовых и декоративных деревьев, таких как тут, вишня, каштан, акация, клен, а также береза и миндаль – устойчивых к засолению и безводию. В частности, такие саженцы сотрудники высаживают на территории Экогорода в городе Фергане.