БОШҚАРМА БОШЛИҒИ ВА ЁШЛАР УЧРАШУВИ ЎТКАЗИЛДИ
Давлатимиз раҳбари раислигида бўлиб ўтган “Ёшлар билан ишлашнинг янгича тизимини жорий этиш” борасидаги йиғилишда белгилаб берилган долзарб вазифаларнинг амалий ижросини таъминлаш борасида, Миллий гвардия Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси бошлиғи ва ёшлар учрашуви мунтазам равишда ташкил этилиб, муаммолар тизимли равишда ҳал этиб борилмоқда.
Бошқарма бошлиғи ва ёшлар учрашувида ўзининг Миллий гвардия сафларида хизмат қилиш истаги борлигини билдирган И.Худаяровнинг орзу-истаклари амалга ошди. Бошқарма бошлиғи у билан суҳбатлашиб, келгуси хизмат фаолиятини "Қўриқлаш" тизимларида олиб бориши мумкинлиги  билдирди.
Шунингдек, Д.Ахмедов билан суҳбат давомида у ҳозирги кунда ўзини пробация назоратидан олиниш истаги борлигини билдирди ва амалий ёрдам кўрсатилди.
Бир қатор хоҳиш-истаклари ижобат бўлганидан мамнун ёшларимиз давлатимиз раҳбарига ўз миннатдорчилигини изҳор этган ҳолда, юртимиз равнақи йўлида хизмат қиладиган муносиб авлод бўлишга ваъда беришди.

СОСТОЯЛАСЬ ВСТРЕЧА НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛЕНИЯ С МОЛОДЕЖЬЮ
В целях обеспечения практической реализации актуальных задач, определенных на заседании по внедрению новой системы работы с молодежью, организованном под председательством главы нашего государства, регулярно проводятся встречи начальника Управления «Охраны» Национальной гвардии Ферганской области с молодежью, а также решаются их проблемы.
Так, недавно на встрече с руководством управления сбылось желание И.Худаярова служить в рядах Национальной гвардии. Начальник управления побеседовал с юношей и отметил, что в будущем он может нести служебную деятельность в системах «Охраны».
Кроме того, в ходе беседы с Д. Ахмедовым отмечено, что отныне юноша снят с пробационного контроля. Также ему оказана соответствующая помощь.
В завершение встречи молодежь выразила признательность главе нашего государства и пообещала стать достойным поколением, внести свой вклад в развитие родины.