ТИНГЛОВЧИЛАРГА ҚОНУНЧИЛИККА КИРИТИЛГАН ЎЗГАРИШЛАР МАЗМУНИ ЕТКАЗИЛДИ
Куни кеча Тошкент минтақавий ўқув марказидаги тингловчилар иштирокида қонунчиликка киритилган янги ўзгаришлар, Миллий гвардия ва бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган вакилларига жамоат тартибини сақлашда маъмурий ҳуқуқбузарликлар учун чора кўриш имконини берувчи моддалар юзасидан давра суҳбати ўтказилди.
Мулоқотларга Халқ депутатлари Мирзо Улуғбек туман Кенгаши депутати С.Кумушев таклиф этилиб, мамлакатимизда амалга оширилаётган кенг қамровли ислоҳотлар, сиёсий жараёнлар ҳамда ҳарбий хизматчи ва ходимлар учун яратилган имкониятлар ҳақида фикр билдирди.
Ватан тинчлигини таъминлашни олий мақсад, муқаддас бурч деб билган ходимларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш, уларнинг фарзандларини олий таълим муассасаларига имтиёзли киришларига имкон берувчи тавсияномаларни топширилиши ҳам тинчлик посбонларига берилаётган кенг имкониятларнинг юксак намунаси эканлиги эътироф этилди.

СЛУШАТЕЛИ ОЗНАКОМЛЕНЫ С СУТЬЮ И СОДЕРЖАНИЕМ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО
На днях в Ташкентском региональном учебном центре состоялся круглый стол с участием слушателей, в ходе которого обсуждены изменениях и нововведения в законодательство, позволяющие представителям Национальной гвардии и других правоохранительных органов принимать меры за административные правонарушения.
На переговоры приглашен депутат Мирзо-Улугбекского районного Совета народных депутатов С. Кумушев, который высказал свое мнение о широкомасштабных реформах, политических процессах и возможностях, созданных для военнослужащих и сотрудников.
Подчеркнуто, что социальная поддержка сотрудников, считающих сохранение мира в стране высшей целью и священным долгом, вручение рекомендаций для поступления их детей в высшие учебные заведения – прекрасный пример широких возможностей, предоставляемых государством.