САЙЁР ҚАБУЛ – МУАММО ВА УЛАРГА ЕЧИМЛАРНИНГ АСОСИЙ КАФОЛАТИДИР
Куни кеча Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий прокуратураси ҳамда Қуролли Кучлар тизимидаги вазирлик ва идоралар мутасадди раҳбарлари иштирокида Термиз шаҳрида жойлашган “Ёшлар маркази” биносида Термиз гарнизонида жойлашган ҳарбий қисм ва муассасалар ҳарбий хизматчилари ва ходимлари, уларнинг оила аъзоларини ижтимоий жиҳатдан қўллаб-қувватлаш, мавжуд муаммоларини жойларга чиққан ҳолда ўрганиш мақсадида оммавий сайёр қабул ўтказилди.
Унда Жанубий оператив Қўмондонлиги, Миллий гвардия, "Қўриқлаш", Фавқулодда вазиятлар ва Мудофаа ишлари бошқармалари ҳамда вилоят ҳудудида жойлашган ҳарбий қисмларда хизмат олиб бораётган ҳарбий хизматчи ва ходимлар, уларнинг оила аъзолари, фахрийлар ҳамда бир гуруҳ ёшлар қатнашди.
Қабулда Республика Ҳарбий прокурорининг ўринбосари Қаҳрамон Исроилов, Миллий гвардия қўмондонининг ўринбосари Сарвар Мамаюсупов ҳамда Мудофаа вазирлиги вакиллари, Сурхондарё вилояти Халқ қабулхонаси раҳбарияти ва бошқа мутасадди ташкилотлар вакиллари иштирок этдилар.
Қабулда 435 нафардан ортиқ ҳарбий хизматчи ва ходимлар, уларнинг оила аъзолари, фуқаролар қатнашиб, уларнинг айримлари ўзларини қийнаётган муаммолари билан мутасаддиларга мурожаат қилдилар.
Оммавий сайёр қабулда 115 та мурожаат келиб тушди, шундан 75 таси жойида ижобий ҳал қилинди, 33 таси бўйича тушунтиришлар берилди ҳамда 7 та мурожаат ижроси алоҳида назоратга олинди.

ВЫЕЗДНЫЕ ПРИЕМЫ – ГАРАНТИЯ РЕШЕНИЙ ПРОБЛЕМ
В целях оказания социальной поддержки военнослужащим и сотрудникам воинских частей и учреждений, расположенных в Термезском гарнизоне, а также их семьям на днях в здании Молодежного центра города Термеза состоялся выездной прием при участии ответственных руководителей Военной прокуратуры Республики Узбекистан, министерств и ведомств Вооруженных Сил.
Участие приняли военнослужащие и сотрудники Южного оперативного командования, управлений Национальной гвардии, «Охраны», по чрезвычайным ситуациям и обороны, воинских частей, расположенных в регионе, а также ветераны и молодежь.
Также на приеме присутствовали заместитель республиканского военного прокурора Кахрамон Исраилов, заместитель командующего Национальной гвардией Сарвар Мамаюсупов, представители Министерства обороны, руководство Народного приемного центра Сурхандарьинской области и других организаций.
Всего приняли участие более 435 военнослужащих и сотрудников, членов их семей.
В ходе данного мероприятия поступило 115 обращений, из которых нашли свое решение 75. Кроме того, по 33 обращениям даны соответствующие разъяснения, 7 взяты под отдельный контроль.