Йиғилганларга ходимлар томонидан хизматнинг тарифлари ҳамда хонадон ва объектларга ўрнатиладиган техник ускуналарнинг ишлаш тизими яқиндан таништирилди.
"ҚЎРИҚЛАШ" ХИЗМАТИНИНГ АФЗАЛЛИКЛАРИ ТУШУНТИРИЛДИ
Самарқанд шаҳар "Қўриқлаш" бўлими ходимлари томонидан Самарқанд давлат архитектура ва қурилиш институти талабалари ҳамда шаҳардаги Мирзо Улуғбек маҳалла фуқаролар йиғини фаоллари иштирокида тарғибот тадбирлари ташкил этилди.
Маҳалла профилактика инспекторлари маҳаллаларда ўғирлик ва жиноятчиликни олдини олиш борасида амалга оширилаётган ишлар ҳақида тўхталиб, "Қўриқлаш" хизмати турларидан фойдаланишнинг афзалликлари ҳақида тушунчалар бериб ўтишди.

Кроме того, сотрудники ознакомили собравшихся с тарифами на услуги и системой работы технических средств, установленных в домах и на объектах.
РАЗЪЯСНЕНЫ ПРЕИМУЩЕСТВА УСЛУГ «ОХРАНЫ»
Сотрудники отдела «Охраны» города Самарканда организовали информационно-разъяснительные мероприятия с участием студентов Самаркандского государственного архитектурно-строительного института и активистов схода граждан махалли Мирзо Улугбек.
Инспекторы профилактики рассказали о проводимой работе по предупреждению краж и преступности в махаллях, а также о преимуществах использования услуг «Охрана».