Ҳудудларда тезкор-криминоген вазият барқарорлигини таъминлаш, жиноят ва ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олиш борасида “Хавфсиз тун” профилактик тадбирлари давом этмоқда
Ҳудудларда криминоген вазиятни яхшилаш, аҳолининг осуда ҳаётини таъминлаш учун бевосита ҳуқуқ-тартибот идоралари томонидан жамоатчилик билан ҳамжиҳатликда “қизил” тоифага киритилган маҳаллаларда жиноятларга йўл қўймаслик ҳамда жамоат хавфсизлиги ва фуқаролар осойишталигини таъминлаш мақсадида Миллий гвардия қўмондонлиги бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар билан ҳамкорликда Бухоро шаҳрида кенгайтирилган тунги йўриқнома ўтказилди.
Йўриқномада Миллий гвардия қўмондони ўринбосари М.Ғаниев томонидан хизматга жалб қилинган ходимларга жиноят ва ҳуқуқбузарликларни барвақт олдини олиш, шунингдек, тунги вақтларда жамоат жойи, турли кўнгилочар масканларда мақсадсиз юрган шахсларни аниқлаб, зарурий профилактик тушунтириш ишларини олиб бориш, “Хавфсиз тун” тезкор-профилактик тадбирларини кучайтирилган тартибда ўтказиш, фуқаролар осойишталигини сақлаш ҳамда иш самарадорлигини оширишга қаратилган зарурий топшириқ ва кўрсатмалар берилди.

Продолжаются профилактические мероприятия «Безопасная ночь», направленные на поддержание в регионах стабильности оперативно-криминогенной обстановки, раннее пресечение преступлений и нарушений законности
Командование Национальной гвардии совместно с другими правоохранительными органами провели в городе Бухаре усиленный ночной инструктаж с целью улучшения криминогенной обстановки в регионах, пресечения преступлений в махаллях, включенных в «красную» зону, а также обеспечения общественной безопасности и спокойствия граждан.
В ходе инструктажа заместителем командующего Национальной гвардией М.Ганиевым даны необходимые разъяснения и поручения по своевременному пресечению преступлений и нарушений законности, выявлению лиц, бесцельно бродящих в общественных местах и различных развлекательных заведениях в ночное время, проведению с ними необходимой профилактической и разъяснительной работы, а также усиленной организации оперативно-профилактических мероприятий «Безопасная ночь», повышению эффективности работы, направленной на сохранение спокойствия граждан.