Президент таълим муассасалари агентлиги тизимидаги мактабларда ҳарбий-ватанпарварлик ҳамда спорт тадбирлари ўтказилмоқда.
Куни кеча Андижон шаҳридаги Президент мактабида Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси ва "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамкор ташкилотлар билан биргаликда "Халқ ва армия – бир тану, бир жон" шиори остида ватанпарварлик тадбир бўлиб ўтди.
Тадбир давомида фахрий қоровул чиқишлари, замонавий ҳарбий қурол-аслаҳа кўргазмалари намойиш этилиб, махсус бўлинмалар томонидан турли жанговар чиқишлар ўқувчилар томонидан катта қизиқиш билан кузатилди.
Тадбирдан кўзланган мақсад, халқ ва армия якдиллигини янада мустаҳкамлаш, ёшларни ватанпарварлик руҳида тарбиялашдан иборатдир.

Military-patriotic and sports events are held in schools subordinate to the Agency of Presidential Educational Institutions.
Military-patriotic and sports events are held in schools subordinate to the Agency of Presidential Educational Institutions. For example, the other day, at the initiative of the National Guard Department for Andijan region and the Directorate of "Protection", together with partner departments and ministries, a patriotic event called "The people and the Army — one body, one soul" was organized at the Presidential School in Andijan city.
The event included demonstrations by the guard of honor and exhibitions of modern special equipment. The pupils watched with great interest the various combat performances of special forces units.
The purpose of this event is to further strengthen the unity of the people and the army, as well as to educate young people in the spirit of patriotism.