БОШҚАРМАДА ЎТГАН ЙИЛ САРҲИСОБИ ВА ИСТИҚБОЛДАГИ РЕЖАЛАР МУҲОКАМА ҚИЛИНДИ
Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида, бошқарма соҳавий хизматлар бошлиқлари ҳамда шаҳар-туман "Қўриқлаш" бўлимлари бошлиқлари иштирокида 2024 йил якуни бўйича амалга оширилган ишлар ва янги 2025 йил бажарилиши лозим бўлган асосий вазифалар юзасидан ҳисобот йиғилиши бўлиб ўтказилди.
Йиғилиш давомида ходимлар ўртасида хизмат интизоми ва қонунчиликни мустаҳкамлаш, салбий ҳолатларни олдини олиш, унинг келиб чиқиш сабабларини бартараф этиш ва хизматни тўғри ташкиллаштириш, шахсий таркиб билан олиб борилаётган ишларни самарадорлигини ошириш борасида барча бўғин раҳбар ходимларига аниқ вазифалар белгилаб берилди.
Шу билан бирга, сўзга чиққанлар томонидан шаҳар-туман кесимида "Қўриқлаш" фаолиятини янги босқичга кўтариш, фуқаро хонадонлари ҳамда халқ хўжалиги объектларини қўриққа олиш, жамоат тартибини сақлаш ва ҳуқуқбузарликларни олдини олиш борасидаги ишлари кўриб чиқилиб, янги 2025 йил учун амалга оширилиши лозим бўлган ишлар белгилаб олинди.

ПОДВЕДЕНЫ ИТОГЕ ПРОШЕДШЕГО ГОДА И ОБСУЖДЕНЫ ПЛАНЫ НА БУДУЩЕЕ
В Управлении «Охраны» Ферганской области с участием руководителей ведомственных служб городских-районных отделов «Охраны» состоялось отчетное заседание, посвященное проделанной в 2024 году работе и основным задачам, которые предстоит выполнить в новом 2025 году.
В ходе мероприятия были поставлены конкретные задачи по укреплению служебной дисциплины и поддержанию правопорядка среди личного состава, пресечению неблагоприятных ситуаций, правильной организации службы, повышению эффективности работы сотрудников и др.
Кроме того, выступившие с речью рассказали о работе по поднятию на новый уровень деятельности службы «Охрана», охране домов граждан и объектов народного хозяйства, охране общественного порядка и пресечению преступлений.