БОШҚАРМАДА ЎТГАН ЙИЛ САРҲИСОБИ ВА ИСТИҚБОЛДАГИ РЕЖАЛАР МУҲОКАМА ҚИЛИНДИ
Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида, бошқарма соҳавий хизматлар бошлиқлари ҳамда шаҳар-туман "Қўриқлаш" бўлимлари бошлиқлари иштирокида 2024 йил якуни бўйича амалга оширилган ишлар ва янги 2025 йил бажарилиши лозим бўлган асосий вазифалар юзасидан ҳисобот йиғилиши бўлиб ўтказилди.
Йиғилиш давомида ходимлар ўртасида хизмат интизоми ва қонунчиликни мустаҳкамлаш, салбий ҳолатларни олдини олиш, унинг келиб чиқиш сабабларини бартараф этиш ва хизматни тўғри ташкиллаштириш, шахсий таркиб билан олиб борилаётган ишларни самарадорлигини ошириш борасида барча бўғин раҳбар ходимларига аниқ вазифалар белгилаб берилди.
Шу билан бирга, сўзга чиққанлар томонидан шаҳар-туман кесимида "Қўриқлаш" фаолиятини янги босқичга кўтариш, фуқаро хонадонлари ҳамда халқ хўжалиги объектларини қўриққа олиш, жамоат тартибини сақлаш ва ҳуқуқбузарликларни олдини олиш борасидаги ишлари кўриб чиқилиб, янги 2025 йил учун амалга оширилиши лозим бўлган ишлар белгилаб олинди.

THE RESULTS OF THE PAST YEAR WERE SUMMED UP AND PLANS FOR THE FUTURE WERE DISCUSSED
In the Directorate of "Protection" of Ferghana region, with the participation of the heads of departmental services of the city and district departments of "Protection", a reporting meeting was held on the work done in 2024 and the main tasks to be completed in the new year 2025.
During the event, specific tasks were set to strengthen official discipline and maintain law and order among the personnel, prevent adverse situations, properly organize the service, improve the efficiency of employees, etc.
In addition, the speakers spoke about the work to raise the activities of the "Protection" service to a new level, the protection of citizensʼ homes and national economy facilities, the protection of public order and the suppression of crimes.