Куни кеча Миллий гвардия ҳузуридаги Қорабайир отлари маҳорат мактабида Миллий гвардия қўмондони ўринбосари иштирокида “Раҳбар ва ёшлар” учрашуви бўлиб ўтди.
Дастлаб, Миллий гвардия раҳбарияти ўз касбий фаолият тажрибалари ҳақида гапириб, эришган муваффақиятлари замирида фақатгина билимга интилиш, ҳаракат мужассамлигини қайд этди ва ёшларга мотивация бердилар. Барча соҳаларда эришилаётган ютуқлар ёшлар билан чамбарчас боғлиқлиги алоҳида эътироф этилди. Шунингдек, ёшларни спорт турларига кенг жалб қилиш ва ўзаро мулоқотни мустаҳкамлаш зарурлиги таъкидланди. Тадбирда ўғил-қизлар ўзларини қизиқтирган саволларига Миллий гвардия масъулларидан батафсил жавоб ва маълумотлар олдилар. Шу билан бирга, тадбирда фаол иштирок этган ва тенгдошларига намуна бўлган бир гуруҳ ёшлар Миллий гвардия қўмондонлигининг ташаккурномаси ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Тадбир давомида Миллий гвардия бўлинмаларидаги махсус жиҳоз ва техникалар кўргазмаси ҳам ташкил этилди.
Тадбирнинг иккинчи қисми от миниш бўйича маҳорат дарсига бағишланди. Ёшлар, чавандозлик ва тулпорларга қандай ғамхўрлик қилишни ўрганишди. Моҳир чавандозлар томонидан улоқ-кўпкари, конкур каби спорт мусобақалар уюштирилди.
Камондан отиш спорт тури бўйича ўтказилган маҳорат дарсида эса иштирокчилар тўғри отиш техникаларини ўрганишди. Бу спорт тури нафақат жисмоний фаолликни оширади, балки диққатни ва сабр-тоқатни ривожлантиришга ёрдам беради.
Айтиш керакки, ташкил этилган тадбир ватанпарвар ёшларни шакллантиришга, ўғил-қизларнинг янги кўникмаларни ўзлаштиришларида, ёшларнинг келажакдаги ривожига ижобий таъсир кўрсатади.

Patriotic youth are the backbone of the country!
A few days ago, a meeting "Head and youth" was held at the Karabair School of equestrian skills at the National Guard with the participation of the Deputy commander of the National Guard.
The speakers spoke about their professional experience, noted the desire of young people for knowledge, the embodiment of actions as the basis of their success, etc. They also stressed the need for broad involvement of young people in sports and strengthening mutual communication. During the event, the staff of the National Guard told a lot of new and interesting things about the system, after which the boys and girls received detailed answers to all their questions.
As part of the event, an exhibition of special equipment and special equipment used in the units of the National Guard was also organized.
The second part of the event was dedicated to a master class in horse riding. The guys learned how to ride and learned the basics of horse care.
Along with this, master classes in archery were held, as a result of which experts introduced the youth to the basics and techniques of marksmanship. It is emphasized that this sport not only increases physical activity, but also helps to develop mindfulness and patience.
At the end of the event, a group of young people were awarded letters of thanks and memorable gifts from the command of the National Guard. It should be noted that such events have a positive effect on the formation of the patriotic mood of the younger generation, strengthening feelings of love and devotion to the motherland in their hearts.