Қорақалпоғистон Республикаси минтақавий ўқув марказида ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бўйича тадбир бўлиб ўтди
Қорақалпоғистон Республикаси минтақавий ўқув марказида ҳуқуқбузарликлар профилактикаси кунига бағишланган мазмунли тадбир бўлиб ўтди. Ўқув маркази шахсий таркиби билан учрашув Нукус ҳарбий суди ва Нукус ҳарбий прокуратураси вакилларининг фаол иштирокида бўлиб ўтди.
Тадбир давомида мутасаддилар томонидан ҳарбий интизомга оид масалалар атрофлича ёритиб берилди. Раҳбарият томонидан қўйилган вазифаларни сўзсиз бажариш, шунингдек, ҳарбий жиноятларнинг олдини олиш чора-тадбирларига алоҳида эътибор қаратилди.
Учрашув иштирокчилари Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекс ва Жиноят кодексини қўллаш амалиёти билан боғлиқ аниқ мисолларни кўриб чиқдилар. Мутахассислар турли ҳолатлар ва уларнинг ҳуқуқий оқибатларини батафсил таҳлил қилишди.
Тадбир самарали савол-жавоб сессияси билан якунланди, унда ҳар бир иштирокчи соҳа мутахассисларидан ўзини қизиқтирган мавзулар бўйича батафсил тушунтиришлар олди.

В Региональном учебном центре Республики Каракалпакстан прошло мероприятие по профилактике правонарушений
В Региональном учебном центре Республики Каракалпакстан состоялось значимое мероприятие, приуроченное ко Дню профилактики правонарушений. Встреча с личным составом учебного центра прошла при активном участии представителей Нукусского военного суда и Нукусской военной прокуратуры.
В ходе мероприятия ответственные лица подробно осветили вопросы воинской дисциплины. Особое внимание было уделено безусловному выполнению задач, поставленных руководством, а также мерам предупреждения военных преступлений.
Участники встречи рассмотрели конкретные примеры из практики, связанные с применением Кодекса об административной ответственности и Уголовного кодекса. Специалисты детально разобрали различные ситуации и их правовые последствия.
Завершилось мероприятие продуктивной сессией вопросов и ответов, где каждый участник получил исчерпывающие разъяснения по интересующим его темам от профильных экспертов.