ҲУҚУҚБУЗАРЛИКЛАРНИНГ ОЛДИНИ ОЛИШ МАҚСАДИДА ОЧИҚ МУЛОҚОТЛАР ТАШКИЛ ЭТИЛИБ, ҲУҚУҚИЙ БИЛИМЛАР МУСТАҲКАМЛАНДИ
Хизмат интизомини мустаҳкамлаш шахсий таркибнинг янада самарали, ишончли фаолият олиб боришининг асосидир. Ана шу мақсадда Андижон вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси шахсий таркиби иштирокида давра суҳбати бўлиб ўтди.
Сўз олганлар ходимларнинг белгиланган қонун нормаларини четлаб ўтмаган ҳолда хизматни ташкил этишлари, раҳбар ва бошлиқларнинг буйруқларини сўзсиз бажаришлари лозимлигини таъкидладилар.
Очиқ мулоқотларда шахсий таркибнинг янги ҳуқуқий ҳужжатлар билан яқиндан танишишлари, хизмат мажбуриятларини тўла англаган ҳолда хизмат жойида белгиланган тартибда фаолиятни ташкил этиши лозимлиги қайд этилди.

OPEN DIALOGUES ARE BEING ORGANIZED AND LEGAL LITERACY IS BEING STRENGTHENED IN ORDER TO PREVENT CRIMES
Strengthening of service discipline is the basis for effective and reliable work of employees. For this purpose, a round table was held with the participation of the personnel of the Directorate of "Protection" of Andijan region.
The speakers stressed the need for proper organization of the service, compliance with the established norms of the law, timely execution of orders from managers and superiors.
During the open dialogues, it was noted that the personnel should familiarize themselves with the new legal documents, as well as know their official duties.