ОНА ТИЛИМ — ЖОНУ ДИЛИМ!
Жорий йилнинг 15 октябрь куни Жиззах минтақавий ўқув марказида таҳсил олаётган тингловчилар ўртасида Ўзбекистон Республикасининг «Давлат тили ҳақида»ги Қонуни қабул қилинганлигининг 32 йиллиги муносабати билан қувноқлар ва зукколар маданий тадбири ўтказилди.
Тадбирда 3 та жамоа иштирок этиб ўзларининг турли саҳна чиқишларини намойиш этиб тадбир иштирокчиларининг олқишларига сазовор бўлишди. Тадбир якунида барча иштирокчилар марказ раҳбарияти томонидан муносиб тақдирландилар. Бу каби тадбирлар ходимларда Давлат тилига бўлган эътибор, эҳтиром ва садоқат ҳамда меҳр-муҳаббатини янада оширишга хизмат қилади.

РОДНОЙ ЯЗЫК – МОЯ ДУША!
15 октября этого года среди учащихся в Джизакском региональном учебном центре состоялось культурное мероприятие веселых и находчивых, посвященное 32-й годовщине принятия Закона «О государственном языке Республики Узбекистан».
В мероприятии приняли участие 3 команды и исполнили разнообразные выступления, за что публика наградила их заслуженными и бурными аплодисментами. По окончании мероприятия все участники были достойно награждены руководством центра. Подобные мероприятия служат еще большему повышению среди сотрудников внимания, уважения, преданности и любви к Государственному языку.