МИЛЛИЙ ГВАРДИЯ ҚОРАҚАЛПОҒИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ МИНТАҚАВИЙ ЎҚУВ МАРКАЗИДА НАВБАТДАГИ ДАВРА СУҲБАТИ
Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси куни муносабати билан Миллий гвардия Қорақалпоғистон Республикаси минтақавий ўқув марказида Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти Қорақалпоғистон Республикаси бўйича бошқармасининг масъуллари томонидан ўқув маркази доимий ва ўзгарувчан шахсий таркиби орасида "Ҳаром луқма тушунчаси ва унинг асорати" мавзусида давра суҳбати ўтказилди.
Мазкур тадбирда 2023 ва 2024 йиллар давомида Миллий гвардия ҳарбий хизматчи ва ходимлари томонидан йўл қуйилган қонунбузарликлар, шунингдек улар томонидан коррупцияга оид ҳуқуқбузарликлар содир этганликлари ва уларга нисбатан қўзғатилган жиноят ишлари ҳақида маълумотлар берилди. Тадбир якунида шахсий таркиб ихтиёрига ҳуқуқий тартиботни ўрнатиш юзасидан амалга оширилган тадбирлар доирасида видео ролик намойиш этилиб, мутахассислар томонидан барча саволларга батафсил жавоблар берилди.

ANOTHER ROUND TABLE AT THE REGIONAL TRAINING CENTER OF THE NATIONAL GUARD OF THE REPUBLIC OF KARAKALPAKSTAN
On the occasion of Crime Prevention Day, in the Regional Training Center of the National Guard of the Republic of Karakalpakstan, with the participation of officials of the Department for Combating Economic Crimes under the General Prosecutorʼs Office of the Republic of Uzbekistan, held a round table on the topic "Ill-gotten gains and its consequences" with the participation of permanent and variable personnel of the regional training center.
The event provides information on violations and mistakes made by National Guard officers in 2023 and 2024, as well as on corruption offenses committed by them and criminal cases initiated against them. At the end of the event, a video was presented about the measures taken to maintain official discipline and law and order, after which the specialists answered in detail the questions of the participants.