МИЛЛИЙ ГВАРДИЯ ҚОРАҚАЛПОҒИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ МИНТАҚАВИЙ ЎҚУВ МАРКАЗИДА НАВБАТДАГИ ДАВРА СУҲБАТИ
Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси куни муносабати билан Миллий гвардия Қорақалпоғистон Республикаси минтақавий ўқув марказида Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти Қорақалпоғистон Республикаси бўйича бошқармасининг масъуллари томонидан ўқув маркази доимий ва ўзгарувчан шахсий таркиби орасида "Ҳаром луқма тушунчаси ва унинг асорати" мавзусида давра суҳбати ўтказилди.
Мазкур тадбирда 2023 ва 2024 йиллар давомида Миллий гвардия ҳарбий хизматчи ва ходимлари томонидан йўл қуйилган қонунбузарликлар, шунингдек улар томонидан коррупцияга оид ҳуқуқбузарликлар содир этганликлари ва уларга нисбатан қўзғатилган жиноят ишлари ҳақида маълумотлар берилди. Тадбир якунида шахсий таркиб ихтиёрига ҳуқуқий тартиботни ўрнатиш юзасидан амалга оширилган тадбирлар доирасида видео ролик намойиш этилиб, мутахассислар томонидан барча саволларга батафсил жавоблар берилди.

ОЧЕРЕДНОЙ КРУГЛЫЙ СТОЛ В РЕГИОНАЛЬНОМ УЧЕБНОМ ЦЕНТРЕ НАЦИОНАЛЬНОЙ ГВАРДИИ РЕСПУБЛИКИ КАРАКАЛПАКСТАН
По случаю дня профилактики преступлений в Региональном учебном центре Национальной гвардии Республики Каракалпакстан при участии должностных лиц Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан состоялся «круглый стол» на тему «Нажитое нечестным путём и его последствия» с участием постоянного и переменного личного состава регионального учебного центра.
На мероприятии представлена информация о нарушениях и ошибках, допущенных сотрудниками Национальной гвардии в 2023 и 2024 годах, а также о совершенных ими коррупционных правонарушениях и возбужденных против них уголовных делах. В завершение мероприятия презентован видеоролик о принятых мерах по поддержанию служебной дисциплины и правопорядка, после чего специалисты подробно ответили на интересующие вопросы участников.