ХОТИРА ВА ҚАДРЛАШ КУНИ ДОИРАСИДАГИ ТАДБИРЛАР ЖОЙЛАРДА ДАВОМ ЭТМОҚДА
9 май – Хотира ва қадрлаш куни байрами муносабати билан Қорақалпоғистон Республикаси, Фарғона, Тошкент вилоят “Қўриқлаш” бошқармалари ва Миллий гвардия Фарғона минтақавий ўқув марказида масъуллар иштирокида турли маданий-маърифий тадбирлар, учрашувлар ташкил этилди.
Қорақалпоғистон Республикаси "Қўриқлаш" бошқармаси масъуллари томонидан Нукус шаҳри, Тўрткўл ва Элликқалъа туманларида кўп йиллар мобайнида "Қўриқлаш" бўлимларида хизмат олиб бориб, хизмат вақтида вафот этган ходимларнинг оила аъзоларининг ҳолидан хабар олинди. Ташриф чоғида ходимлар марҳум ҳамкасбларининг фарзандларига эсдалик совғалари билан пул мукофотларини топширдилар. Шунингдек, ушбу тадбирлар соҳа ваколатлари томонидан жойларда давом эттирилмоқда.
Жумладан, куни кеча Тошкент вилоят Ёшлар сиёсати ва спорт бошқармаси, Миллий гвардия Тошкент вилоят бўйича бошқармаси ва бошқа ташкилотлар кўмагида вилоятдаги умумтаълим мактабларининг ўқувчилари иштирокида спорт беллашувлари ташкил этилди. Унда ўқувчиларнинг эпчиллиги ва чаққонлиги синовдан ўтказилди. Ўқувчилар 4 шарт бўйича ўз имкониятларини билиб олдилар.
Миллий гвардия Фарғона минтақавий ўқув маркази мутасаддилари ҳам иккинчи жаҳон уруши даврида фидойилик кўрсатган, оловли жангларда кўплаб яқинларидан айрилган, тарихнинг жонли тимсоли бўлган уруш фахрийси 1922-йилда туғилган Одилжон ота Зокировнинг хонадонига ташриф буюришиб, отахон ҳолидан хабар олишди ҳамда билан дилдан суҳбат қуришди.

НА МЕСТАХ ПРОДОЛЖАЮТСЯ МЕРОПРИЯТИЯ В РАМКАХ ДНЯ ПАМЯТИ И ПОЧЕСТЕЙ
По случаю 9 мая – Дня памяти и почестей организованы различные культурно-просветительские мероприятия и встречи с участием должностных лиц управлений «Охраны» Республики Каракалпакстан, Ферганской, Ташкентской областей, а также Ферганского регионального учебного центра Национальной гвардии.
Ответственные лица Управления «Охраны» Республики Каракалпакстан навестили семьи сотрудников, много лет прослуживших в отделах «Охраны» города Нукуса, Турткульского и Элликкалинского районов, а также погибших при исполнении служебных обязанностей. В ходе визита сотрудники вручили памятные подарки детям.
Кроме того, на днях Управление молодежной политики и спорта Ташкентской области, Управление Национальной гвардии по Ташкентской области и другие организации провели спортивные соревнования среди учащихся общеобразовательных школ области. В соревнованиях проверялись ловкость и навыки учеников.
В свою очередь, сотрудники Ферганского регионального учебного центра Национальной гвардии посетили дом ветерана войны Одилжона-ота Закирова 1922 года рождения, потерявшего в огненных боях многих близких и являющегося живым символом истории.