“Кибермаданиятни юксалтириш ойлиги" доирасида соҳа мутахассислари билан учрашувлар давом этмоқда
Миллий гвардия Қўриқлаш бош бошқармасининг ҳудудий бўлинмаларида “Кибермаданиятни юксалтириш ойлиги" доирасида учрашувлар давом этмоқда.
Ана шундай тадбирларнинг навбатдагиси Тошкент шаҳри, Қорақалпоғистон Республикаси Қўриқлаш бошқармаларида ташкил этилиб, ИИВ, Марказий банк, Қўриқлаш бош бошқармаси мутахассис ходимлари томонидан кибержиноятчиликка қарши курашиш борасида амалга оширилаётган ишлар ҳамда мамлакатимизда ушбу йўналишда эришилаётган ютуқлар ҳақида тўхталиб ўтилди.
Масъуллар томонидан фуқароларнинг сохта қўнғироқ ва сохта иловаларга алданиб қолаётгани, шубҳали видеомурожаатларга ишониб, фирибгарлар тузоғига тушаётганлар сони тобора ортиб бораётгани ачинарли ҳолатларга олиб келаётгани айтилди.

Встречи в рамках «Месяца повышения киберкультуры» с участием специалистов продолжаются
В региональных подразделениях Главного управления «Охраны» Национальной гвардии продолжаются встречи в рамках «Месяца повышения киберкультуры».
Очередные подобные встречи состоялись в Управлениях «Охраны» города Ташкента, а также Республики Каракалпакстан. Выступившие на мероприятиях с речью рассказали о проводимой специалистами МВД, Центрального банка и Главного управления «Охраны» работе по борьбе с киберпреступностью. Отдельно отмечен прогресс, достигнутый в этом направлении.
Подчеркнуто, что все больше граждан доверяют фейковым звонкам и заявлениям, сомнительным видеосообщениям мошенников, что приводит к печальным последствиям.