“ЖАЛОЛИДДИН МАНГУБЕРДИГА” МОС ИЗДОШЛАР КАМОЛ ТОПМОҚДА
Бугунги кунда ёшларни бўш вақтларини мазмунли ўтказиш, ёшлар ўртасида соғлом турмуш тарзини шакллантириш мақсадида, Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси ходимлари томонидан бир қатор тизимли ишлар олиб борилмоқда.
Куни кеча Президент таълим муассасалари агентлиги Хазорасп ихтисослаштирилган мактабида Хоразм вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ташаббуси билан спортнинг камондан отиш, стол теннис, армреслинг ва шахмат-шашка турлари бўйича мусобақалар ташкиллаштирилди.
Мазкур мусобақалар “Жалолиддин издошлари” шиори остида ташкиллаштирилиб, 50 дан ортиқ ўқувчи ёшларни жамлади. Мусобақа қизғин ва муросасиз баҳсларга бой тарзда бўлиб ўтди. Мусобақа якунларига кўра ғолиб деб топилган спортчилар Хоразм вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари томонидан тақдирландилар.

ЮНЫЕ ПОСЛЕДОВАТЕЛИ ДЖАЛАЛИДДИНА МАНГУБЕРДЫ
На сегодняшний день сотрудники Главного управления «Охраны» Национальной гвардии проводят ряд планомерных мероприятий, направленных на организацию содержательного досуга молодежи и формирования здорового образа жизни.
На днях по инициативе Управления «Охраны» Хорезмской области в специализированной школе Хазараспа Агентства президентских образовательных учреждений состоялись соревнования по стрельбе из лука, настольному теннису, армреслингу и шахматам-шашкам.
Состязания прошли под лозунгом «Последователи Джалалиддина», участие приняли более 50 учащихся. Состязания были насыщены зрелищными и напряженными моментами. По итогам соревнования победителей наградили подарками от управления «Охраны» Хорезмской области.