ИЖРО ИНТИЗОМИНИ КУЧАЙТИРИШ МАҚСАДИДА МУЛОҚОТЛАР БЎЛИБ ЎТДИ
Қашқадарё вилоят "Қўриқлаш" бошқармасида Қарши ҳарбий прокуратураси, ҳарбий суди ва вилоят ЙҲХБ масъуллари иштирокида йиғилиш ўтказилди.
Очиқ мулоқотларда сўз олганлар томонидан йил бошидан буён ходимлар томонидан йўл қўйилган қонун бузилиши ва коррупция ҳолатлари, ижрочилик интизомидаги камчиликлар алоҳида эътироф этилиб, ушбу салбий ҳолатларни келтириб чиқарган омиллар муҳокама қилинди.
Давра суҳбатида ЙҲХБ ходимлари бугунги кунда фуқаролар томонидан содир этилаётган йўл транспорт ҳодисаларини олдини олиш, йўл ҳаракати қоидаларига киритилган сўнги ўзгаришлар юзасидан тушунтиришлар бериб ўтишди.
Мулоқотда Конституциявий қонун лойиҳасида янги нормалар белгиланаётгани фуқаролар томонидан кўтаринки руҳда қарши олинаётганлиги эътироф этилди.
Бундан ташқари Миллий гвардия қўмондонлиги ҳамда "Қўриқлаш" бош бошқармаси раҳбарияти томонидан белгиланган вазифалар устидан қатъий назорат ўрнатилганлиги борасида эслатиб ўтилиб, жорий йил давомида амалга оширилиш лозим бўлган устувор вазифалар белгиланиб олинди.

ПРОВЕДЕНЫ ДИАЛОГИ С ЦЕЛЬЮ УКРЕПЛЕНИЯ ИСПОЛНИТЕЛЬСКОЙ ДИСЦИПЛИНЫ
В Управлении «Охраны» Кашкадарьинской области состоялось заседание с участием Каршинской военной прокуратуры, военного суда и должностных лиц областного УБДД.
В ходе открытых диалогов выступившие с речью отметили случаи нарушения законности и коррупции, допущенные сотрудниками с начала года, а также недостатки в исполнительской дисциплине. Кроме того, обсудили факторы, вызвавшие подобные случаи.
На круглом столе сотрудники УБДД дали разъяснения по предупреждению дорожно-транспортных происшествий, совершаемых сегодня гражданами, а также по изменениям, внесенным в правила дорожного движения.
Наряду с этим отмечено, что новые нормы, изложенные в проекте Конституционного закона, граждане встречают с энтузиазмом.
Кроме того, подчёркнуто, что установлен строгий контроль за исполнением задач, поставленных командованием Национальной гвардии и руководством Главного управления «Охраны», определены первоочередные задачи, подлежащие реализации в течение текущего года.