ТЕЗКОР ҲАРАКАТЛАНУВЧИ ГУРУҲ – ҲУҚУҚБУЗАРЛИКЛАРНИ БАРТАРАФ ЭТИШДА КЎМАКЧИ
Миллий гвардия Фарғона минтақавий ўқув марказида Фарғона вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси мутасаддилари билан ҳамкорликда таҳсил олаётган "Қўриқлаш" хизмати тезкор ҳаракатланувчи гуруҳ ходимларидан иборат тингловчилар учун семинар ўтказилди.
Ўқув семинарда Ўзбекистон Республикаси Президентининг соҳага оид қарорлари ҳамда Миллий гвардия қўмондонининг тегишли буйруқ ва кўрсатма талаблари, тезкор ҳаракатланувчи гуруҳнинг хизмат вазифалари ҳамда бошқа жамоат тартибини сақловчи хизматлар билан ҳамкорлиги назарий жиҳатдан ёритиб берилди.
"Қўриқлаш" бошқармаси мутахассислари томонидан тингловчиларга объектлардан ташвиш хабари тушганда тезкор ҳаракатланувчи гуруҳнинг тактик ҳаракатлари, фойдаланиладиган куч ва воситаларнинг янгича ва самарали усуллари ҳамда ҳуқуқий асослари ҳақида батафсил тушунчалар берилди. Семинар якунида тингловчилар ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олдилар.

ГРУППА БЫСТРОГО РЕАГИРОВАНИЯ – ГАРАНТ ПРЕДОТВРАЩЕНИЯ ПРЕСТУПЛЕНИЙ
В Ферганском региональном учебном центре Национальной гвардии совместно с должностными лицами Управления «Охраны» Ферганской области организован семинар для сотрудников службы «Охрана».
На обучающем семинаре теоретически разъяснены Постановления Президента Республики Узбекистан относительно службы и требований командующего Национальной гвардией, обязанностей группы быстрого реагирования, взаимодействия с другими службами общественного порядка.
Специалисты управления «Охраны» дали слушателям детальное представление о тактических действиях группы быстрого реагирования, новых и эффективных способах применения сил и средств, правовых основах при поступлении сигнала тревоги. В завершение семинара слушатели получили ответы на интересующие их вопросы.