Таълим муассасасида жанжал кўтарган фуқаро маъмурий жавобгарликка тортилди
Жорий йилнинг 17 феврал куни соат 8:15 да Чирчиқ шаҳар "Қўриқлаш" бўлимига 18 умумтаълим мактабидан ташвиш хабари тушган.
Хабар бўйича тезкор ҳаракатланувчи гуруҳ ходимлари воқеа жойига боришганда номаълум фуқаро мактаб директори билан жанжаллашаётгани аниқланган ва ҳолат зудлик билан бартараф этилган.
Дастлабки ўрганиш жараёнида мактаб директори, ушбу мактабнинг 11 синф ўқувчиси А.Шнинг уяли алоқа воситасини дарс жараёнида фойдалангани учун олиб қўйган ва ота-онасини мактабга чақиртирган. Ўқувчининг онаси З.А директорнинг ушбу ҳаракатидан норози бўлиб, директор билан ўзаро баҳслашиб жанжал кўтаргани аниқланган.
Ҳолат бўйича фуқаро З.А ходимлар томонидан ўрнатилган тартибда ИИОга топширилган ва унга нисбатан МЖтКнинг 43 ва 183 моддалари билан маъмурий баённома расмийлаштирилган.

Гражданин, учинивший ссору в образовательном учреждении, привлечен к административной ответственности
17 февраля текущего года в 8:15 в отдел «Охрана» города Чирчика поступил сигнал тревоги из общеобразовательной школы № 18.
Сотрудники группы быстрого реагирования по прибытии в школу и став свидетелями конфликта между неизвестным гражданином и директором школы, немедленно урегулировали ситуацию.
В ходе предварительного расследования выяснилось, что директор образовательного учреждения изъял мобильный телефон у ученика 11 класса А.Ш. за использование во время урока, после чего вызвал родителей учащегося в школу.
В свою очередь, мать ученика, гражданка З.А. оказалась недовольна действиями директора, из-за чего и учинила ссору.
Сотрудники в установленном порядке доставили гражданку З.А. в ОВД, где в отношении нее был составлен административный протокол в соответствии со статьями 43 и 183 Кодекса Республики Узбекистан об административной ответственности.