Матбуот ва Оммавий ахборот воситалари ходимлари куни муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қўмондони ўринбосари полковник М.Ж.Ғаниевнинг табриги!
Ҳурматли матбаачилар, ноширлар, журналистлар, радио ва телевидение ходимлари, блогерлар, ахборот хизматлари ходимлари ва соҳа фахрийлари. Сизларни 27 июнь – Матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимлари куни муносабати чин қалбимдан муборак этиб, энг эзгу тилакларимни изҳор қиламан!
Юртбошимиз томонидан мамлакатимизда олиб борилаётган одилона ва халқпарвар сиёсатни кенг тарғиб этиш ва жамоатчиликка сифатли ва шаффофлик билан етказишда оммавий ахборот воситалари ходимларининг хизмати беқиёсдир.
Шу жумладан, Миллий гвардия ҳарбий хизматчилари ва ходимларининг юртимиз тинчлиги ва халқимиз фаровонлигини таъминлаш каби шарафли хизматларини жамоатчиликка етказиш борасида ҳам Қўриқлаш бош бошқармаси ахборот хизмати ходимлари туну-кун, фидоийларча ва садоқат билан хизмат қилиб келмоқдалар.
Фурсатдан фойдаланиб барча матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимларини ушбу касбий байрам билан самимий муборакбод этиб, машаққатли ва шарафли ишларингизда муваффақиятлар, оилангизга бахт-саодат, хонадонларингизга тинчлик-хотиржамлик ва файзу барака тилайман
Муҳтарам оммавий ахборот воситалари ходимлари, Қўриқлаш бош бошқармаси раҳбарияти томонидан бундан буён ҳам мазкур соҳани қўллаб қувватлаш ҳамда журналистларнинг машаққатли меҳнатини ҳар томонлама рағбатлантиришга алоҳида эътибор қаратилади.
Яна бир бор барчангизни байрам билан муборакбод этиб, Сизларга мустаҳкам соғлиқ, хизматларингизда омад ва улкан зафарлар тилаб қоламан!

Congratulations to the Deputy Commander of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, Colonel M.J.Ganiev on the Day of press and workers of mass media!
Dear journalists, publishers, bloggers, employees of the press, radio and television, information services, as well as veterans of the sphere. I heartily congratulate you on June 27 – the Day of press and workers of mass media and express my best wishes!
Great is the merit of media workers in the broad promotion of a fair and humane policy pursued by our president in the country, high-quality and transparent informing of the population.
Among them are employees of the information service of the Main Directorate of Protection, who selflessly and faithfully perform their duties around the clock in order to inform the public about the honorable work of servicemen and employees of the National Guard on the way to ensuring the peace of our country and the well-being of our people.
Taking this opportunity, I would like to sincerely congratulate all employees of the press and mass media on their professional holiday and wish success in hard and honorable work, happiness and well-being to families, peace and kindness in your homes.
Dear media workers, the leadership of the Main Directorate of Protection will continue to pay special attention to supporting this area, as well as adequately encouraging the hard work of journalists.