БЎЛАЖАК ВАТАН ҲИМОЯЧИЛАРИ БИЛАН БОШҚАРМАДА БИР КУН
Сурхондарё вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида “Очиқ эшиклар куни” тадбири ташкил этилди. Унда Термиз шаҳридаги 17-сонли умумтаълим мактабининг ҳарбий ватанпарварликка ихтисослаштирилган ўқувчилари бошқарманинг навбатдаги меҳмонлари бўлишди. Тадбир давомида дастлаб, ёшларга ҳарбий хизматчи ва ходимлар томонидан ҳарбий техника ва қурол-аслаҳалар, махсус ҳимоя воситалари кўргазмаси намойиш этилди.
Шундан сўнг, ўғил-қизлар "Қўриқлаш" бошқармасида яратилган шарт-шароитлар билан яқиндан танишиб, шарафли ва машаққатли касб эгаларининг фаолияти ва тажрибалари тўғрисида тушунчаларга эга бўлдилар.
Кун давомида ёшлар иштирокида электрон қуролдан ўқ отиш, йигит- қизларнинг жисмоний ва жанговар қобилиятларини мустаҳкамлаш мақсадида турли спорт ўйинлари ҳамда ўқувчиларнинг психологик билимларини кучайтириш, уларнинг руҳий барқарорлигини ошириш учун тренинг машғулотлари олиб борилди.

ONE DAY IN DIRECTORATE WITH FUTURE DEFENDERS OF THE MOTHERLAND
An "Open Day" was held in the Directorate of "Protection" of Surkhandarya region. The next guests were students of a specialized class in the military-patriotic direction of the secondary school № 17 of Termez city. During the event, military personnel and employees organized an exhibition of military equipment, weapons and special protection equipment for young people.
After that, the boys and girls got acquainted with the conditions created in the directorate of "Protection", and got an idea of the activities and experience of honored and hardworking specialists.
During the day, shooting from electronic weapons, various sports games were held with the participation of young people in order to strengthen the physical and combat abilities of children, as well as training sessions to strengthen knowledge and increase psychological stability.