БЎЛАЖАК ВАТАН ҲИМОЯЧИЛАРИ БИЛАН БОШҚАРМАДА БИР КУН
Сурхондарё вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида “Очиқ эшиклар куни” тадбири ташкил этилди. Унда Термиз шаҳридаги 17-сонли умумтаълим мактабининг ҳарбий ватанпарварликка ихтисослаштирилган ўқувчилари бошқарманинг навбатдаги меҳмонлари бўлишди. Тадбир давомида дастлаб, ёшларга ҳарбий хизматчи ва ходимлар томонидан ҳарбий техника ва қурол-аслаҳалар, махсус ҳимоя воситалари кўргазмаси намойиш этилди.
Шундан сўнг, ўғил-қизлар "Қўриқлаш" бошқармасида яратилган шарт-шароитлар билан яқиндан танишиб, шарафли ва машаққатли касб эгаларининг фаолияти ва тажрибалари тўғрисида тушунчаларга эга бўлдилар.
Кун давомида ёшлар иштирокида электрон қуролдан ўқ отиш, йигит- қизларнинг жисмоний ва жанговар қобилиятларини мустаҳкамлаш мақсадида турли спорт ўйинлари ҳамда ўқувчиларнинг психологик билимларини кучайтириш, уларнинг руҳий барқарорлигини ошириш учун тренинг машғулотлари олиб борилди.

ОДИН ДЕНЬ В УПРАВЛЕНИИ С БУДУЩИМИ ЗАЩИТНИКАМИ РОДИНЫ
В Управлении «Охраны» Сурхандарьинской области состоялся «День открытых дверей». Очередными гостями стали учащиеся специализированного класса по военно-патриотическому направлению общеобразовательной школы № 17 города Термеза. В ходе мероприятия военнослужащие и сотрудники организовали для молодежи выставку военной техники, вооружения и средств специальной защиты.
После этого юноши и девушки ознакомились с условиями, созданными в управлении «Охраны», и получили представление о деятельности и опыте заслуженных и трудолюбивых специалистов.
В течение дня с участием молодежи были проведены стрельба из электронного оружия, различные спортивные игры с целью укрепления физических и боевых способностей ребят, а также тренировочные занятия по укреплению знаний и повышению психологической устойчивости.