Ходимлар ва уларнинг оила аъзоларини ижтимоий-ҳуқуқий жиҳатдан ҳимоя қилиш, амалдаги қонунчиликка мувофиқ оилавий муносабатларда тарафларнинг ҳуқуқ ва мажбуриятлари ҳақида тушунчалар бериш, шахсий таркибнинг ҳуқуқий саводхонлигини ошириш мақсадида Бухоро ҳарбий прокуратураси ва вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси масъуллари ташаббуси билан давра суҳбати ташкил этилди.
Очиқ мулоқотларда туман ва шаҳар "Қўриқлаш" бўлимлари ходимлари ҳамда уларнинг оила аъзолари ўртасида оилавий муносабатларни мустаҳкамлаш, ажримларнинг олдини олиш ва низоли оилалар сонини камайтириш ҳақида сўз борди.
“Оиланг тинч – юрт фаровон, хизмат бардавом” мавзусида бўлиб ўтган мулоқотларда эътибор фарзанд тарбиясида аҳамият қаратиш лозим бўлган жиҳатлар, қўни-қўшни ва овсинлар муносабатлари, муқаддас қўрғонни мустаҳкамлашга кўмаклашувчи асосий омиллар ҳақида фикрлар ўртага ташланди.
Маърузачилар ўз нутқида, оилада соғлом муҳитни шакллантириш, вояга етмаган фарзандлар тарбиясида ота-она мажбуриятлари, эр-хотин муносабатларида юзага келиши мумкин бўлган низолар ва уларни олдини олиш масалалари каби азалий эътибор қаратиш талаб этиладиган мавзулар ҳақида таъкидлаб ўтдилар.
Мулоқотлар якунида Ватанимизнинг тинчлиги йўлида сидқидилдан хизмат олиб бораётган намунали ходимларнинг ота-оналарига фахрий ёрлиқлар топширилди.

БЛАГОПОЛУЧИЕ В СЕМЬЕ – ЗАЛОГ ПРОЦВЕТАНИЯ СТРАНЫ И РАЗВИТИЯ СЛУЖБЫ
В целях социально-правовой защиты сотрудников и членов их семей, разъяснения прав и обязанностей в соответствии с действующим законодательством, повышения правовой грамотности, по инициативе Бухарской военной прокуратуры и областного управления «Охраны» организован круглый стол.
В открытых диалогах речь шла об укреплении семейных отношений, предотвращении разводов среди сотрудников районных и городских отделов «Охраны».
В диалогах на тему «Благополучие в семье – залог процветания страны и развития службы» были высказаны мнения об аспектах, на которые следует обращать внимание при воспитании детей, а также об отношениях между соседями и родственниками.
Выступившие с речью подробно рассказали о важности создания здоровой атмосферы в семье, а также об обязанностях родителей в воспитании несовершеннолетних детей и предупреждении конфликтов, которые могут возникнуть в супружеских отношениях.
В завершение мероприятия вручены почетные грамоты родителям образцовых сотрудников, внесших достойный вклад в развитие службы и сохранение мира и спокойствия в нашей стране.