"Қўриқлаш" бош бошқармаси кинолог-мутахассисларининг хизмат кўпкураши бўйича очиқ мусобақага старт берилди
Бугун Жиззах вилояти "Динамо" дала ўқув полигонида Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси "Қўриқлаш" бош бошқармаси кинолог-мутахассисларининг хизмат кўпкураши бўйича очиқ мусобақага старт берилди.
Мусобақанинг тантанали очилиш маросимида сўзга чиқганлар Миллий гвардия тизимида олиб борилаётган ислоҳотлар ва натижалари, ҳарбий хизматчилар ва ходимларга яратилаётган шарт-шароитлар хусусида гапириб иштирокчиларга мусобақада муносиб иштирок этишлари йўлида омад тиладилар. Шундан сўнг иштирокчилар қура ташлаш йўли билан иштирок кетма-кетлигини аниқлаб олдилар.
Эндиликда Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳри ва вилоятлардан жами 28 нафар иштирокчилар 5 кун давомида 6 та шарт бўйича, яъни умумий буйруқ машқларини бажариш, шахс буюмидан шахсни қидириб топиш, жиноятчини қўлга олиш ва конвой қилиш, тўсиқларни енгиб ўтиш, из қидирув машқларини бажариш ва хизмат биатлони шартларида ғолиблик учун баҳс олиб борадилар.

An open competition for the service all-around of cynologists-specialists of the Main Directorate of "Protection" has started
Today, an open competition in the service all-around competition of cynologists-specialists of the Main Directorate of "Protection" of the National Guard of the Republic of Uzbekistan has started at the Dynamo training ground in Jizzakh region.
The speakers at the opening ceremony of the competition told about the reforms and results in the National Guard system, the conditions created for military personnel and employees, and also wished the dog handlers good luck. Then the order of participation was determined by drawing lots.
28 participants from the Republic of Karakalpakstan, Tashkent city and the regions of our country will fight for victory within 5 days in such competition conditions as the search for a criminal by personal belongings, detention and escort, overcoming obstacles, trail search and service biathlon.