Миллий гвардия тизимидаги инспектор-психологлар ҳамда янги тизимдаги мактаб қоровулларининг хизмат фаолиятини янада такомиллаштиришга қаратилган ўқув-семинарига бугундан старт берилди
Миллий гвардия тизимидаги инспектор-психологлар ҳамда янги тизимдаги мактаб қоровулларининг хизмат фаолиятини янада такомиллаштиришга қаратилган ўқув-семинарига бугундан старт берилди.
Миллий гвардия қўмондони ўринбосари полковник С.Мамаюсупов раҳбарлигида бўлиб ўтаётган ушбу семинарнинг асосий мақсади иштирокчиларнинг касб ва билим малакасини мустаҳкамлашдан иборат. Бундан ташқари, фавқулодда ҳолатларда ва бахтсиз ҳодисалар содир бўлиши мумкин бўлган вазиятларнинг олдини олиш, мактаб маъмурияти ва ўқувчиларнинг шахсий хавфсизлигини таъминлашга алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Уқув семинар амалий ва назарий шаклда ўтказилмоқда, бу эса иштирокчиларга хавфсизлик чораларини самарали амалга ошириш ва зарур бўлган ҳолларда тезкор жавоб бериш қобилиятини ошириш имконини беради.

A training seminar aimed at further improving the performance of psychological inspectors and school guards serving on the basis of the new National Guard system has started today
A training seminar aimed at further improving the performance of psychological inspectors and school guards serving on the basis of the new National Guard system has started today.
The main purpose of this event, which is conducted under the leadership of the Deputy Commander of the National Guard, Colonel S.Mamayusupov, is to improve the professional skills of employees. At the same time, special attention is paid to the issues of preventing emergencies and accidents, ensuring the safety of educational institutions.
The training camp is conducted in a practical and theoretical form, which will allow participants to consolidate their knowledge on the effective implementation of security measures and improve their rapid response skills if necessary.