Ёшларнинг таътил кунларини мазмунли ўтказиш мақсадида "Биз бир бўлсак – ягона халқмиз, бирлашсак – ватанимиз!" шиори остида ватанпарварлик фестивали ташкил этилди
Андижон вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ташаббуси билан Ҳарбий прокуратура, Ёшлар иттифоқи вилоят Кенгаши билан ҳамкорликда Булоқбоши туманида жойлашган соғломлаштириш оромгоҳида дам олаётган болажонлар иштирокида "Биз бир бўлсак – ягона халқмиз, бирлашсак – ватанмиз!" шиори остида ватанпарварлик фестивали ташкил этилди. Фестиваль доирасида ўғил-қизлар арқон тортиш, эстафета, камондан ўқ отиш бўйича ўз имкониятларини синовдан ўтказиб, мусобақаларда фаол иштирок этишди. Тадбирнинг бадиий қисмида Андижон гарнизони ҳарбий оркестри ва Фахрий қоровул бўлинмаси ҳарбий хизматчиларининг чиқишлари ҳамда қурол-аслаҳа, ҳарбий техникалар кўргазмалари намойиш этилди.
Кўтаринки руҳда ўтган фестиваль ёшларга қуролли кучлар тизими билан яқиндан танишиш, ҳарбий соҳага қизиққанларга соҳа вакиллари билан ҳамсуҳбат бўлишга имкон яратди.
Тадбир якунида ғолибликни қўлга киритган иштирокчилар диплом ва қимматбаҳо эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Шуни алоҳида таъкидлаш жоизки, ёшларни Ватанга муҳаббат руҳида тарбиялаш, уларда миллий қадриятларимиз, анъаналаримизга содиқлик туйғусини шакллантиришда бу каби тарғибот тадбирларининг аҳамияти беқиёсдир.

Организован патриотический фестиваль под девизом «Только сплоченные – мы единый народ, только вместе – мы сильная страна!» с целью проведения с пользой каникул молодёжи
По инициативе Управления «Охраны» Андижанской области совместно с Военной прокуратурой и областным Советом Союза молодежи, при участии детей, отдыхающих в детском оздоровительном лагере, что в Булакбашинском районе, организован патриотический фестиваль под девизом «Только сплоченные – мы единый народ, только вместе – мы сильная страна!». В рамках фестиваля юноши и девушки проверили свои навыки и уровень физической подготовки в перетягивании каната, эстафете, стрельбе из лука. В художественной части мероприятия вниманию ребят представили выступления военного оркестра Андижанского гарнизона и Почетного караула, а также выставки вооружения и военной техники.
Фестиваль, прошедший в приподнятой атмосфере, дал возможность молодежи ближе ознакомиться с системой вооруженных сил, а тем, кто интересуется военной сферой, пообщаться с представителями этой области.
По итогам мероприятия активным участникам и победителям состязаний вручены дипломы и памятные подарки.
Стоит отметить, что велико значение подобных мероприятий в воспитании молодежи в духе любви к Родине, формировании у них чувства верности нашим национальным ценностям и традициям.