Ёшларнинг таътил кунларини мазмунли ўтказиш мақсадида "Биз бир бўлсак – ягона халқмиз, бирлашсак – ватанимиз!" шиори остида ватанпарварлик фестивали ташкил этилди
Андижон вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ташаббуси билан Ҳарбий прокуратура, Ёшлар иттифоқи вилоят Кенгаши билан ҳамкорликда Булоқбоши туманида жойлашган соғломлаштириш оромгоҳида дам олаётган болажонлар иштирокида "Биз бир бўлсак – ягона халқмиз, бирлашсак – ватанмиз!" шиори остида ватанпарварлик фестивали ташкил этилди. Фестиваль доирасида ўғил-қизлар арқон тортиш, эстафета, камондан ўқ отиш бўйича ўз имкониятларини синовдан ўтказиб, мусобақаларда фаол иштирок этишди. Тадбирнинг бадиий қисмида Андижон гарнизони ҳарбий оркестри ва Фахрий қоровул бўлинмаси ҳарбий хизматчиларининг чиқишлари ҳамда қурол-аслаҳа, ҳарбий техникалар кўргазмалари намойиш этилди.
Кўтаринки руҳда ўтган фестиваль ёшларга қуролли кучлар тизими билан яқиндан танишиш, ҳарбий соҳага қизиққанларга соҳа вакиллари билан ҳамсуҳбат бўлишга имкон яратди.
Тадбир якунида ғолибликни қўлга киритган иштирокчилар диплом ва қимматбаҳо эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Шуни алоҳида таъкидлаш жоизки, ёшларни Ватанга муҳаббат руҳида тарбиялаш, уларда миллий қадриятларимиз, анъаналаримизга содиқлик туйғусини шакллантиришда бу каби тарғибот тадбирларининг аҳамияти беқиёсдир.

A patriotic festival was organized under the motto "Only united – we are one people, only together – we are a strong country!" with the aim of spending youth holidays with benefit
At the initiative of the Directorate of "Protection" of Andijan region, together with the Military Prosecutor's Office and the Regional Council of the Youth Union, with the participation of children vacationing at a children's health camp in Bulakbashi district, a patriotic festival was organized under the motto "Only united – we are one people, only together – we are a strong country!". As part of the festival, boys and girls tested their skills and level of physical fitness in tug of war, relay race, archery. In the artistic part of the event, the children were presented with performances by the military orchestra of the Andijan garrison and the Guard of Honor, as well as exhibitions of weapons and military equipment.
The festival, held in an upbeat atmosphere, gave young people the opportunity to get to know the armed forces system better, and those who are interested in the military sphere to communicate with representatives of this area.
Following the results of the event, active participants and winners of the competitions were awarded diplomas and memorable gifts.
It is worth noting that such events are of great importance in educating young people in the spirit of love for the Motherland, forming a sense of loyalty to our national values and traditions.