БЕЛАРУСЬ РЕСПУБЛИКАСИ ИИВ ҚЎРИҚЛАШ ДЕПАРТАМЕНТИ БИЛАН ҲАМКОРЛИК МУСТАҲКАМЛАНМОҚДА
Бугун Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қўмондони ўринбосари М.Ж.Ғаниев бошчилигидаги делегация Беларусь Республикасининг Минск шаҳрига ташриф буюрди. Делегацияни Беларусь Республикаси ИИВ Қўриқлаш департаменти бошлиғи полковник А.Шепелев кутиб олди.
Ташрифдан кўзланган мақсад – тизимда халқаро ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш, қўриқлаш фаолияти соҳасида илғор инновацион технологиялардан фойдаланиш, ўзара тажриба алмашишдан иборатдир.
Расмий учрашув доирасида, янги қўриқлов жиҳозларини ишлаб чиқариш фаолиятини такомиллаштириш, ходимлар малакасини ошириш борасидаги ишлар атрофлича муҳокама этилди.

УКРЕПЛЕНИЕ МЕЖДУНАРОДНОГО СОТРУДНИЧЕСТВА С ДЕПАРТАМЕНТОМ ОХРАНЫ МВД РЕСПУБЛИКИ БЕЛАРУСЬ
Сегодня в столицу Республики Беларусь, город Минск, прибыла делегация во главе с заместителем командующего Национальной гвардией Республики Узбекистан М.Ж.Ганиевым. Начальник Департамента охраны МВД Республики Беларусь полковник А. Шепелев лично встретил делегацию.
Цель визита – дальнейшее укрепление международного сотрудничества в системе, использование передовых инновационных технологий в сфере охранной деятельности, обмен опытом/
В ходе официальной встречи стороны подробно обсудили работу по совершенствованию производства нового охранного оборудования и обучению персонала.