Bugun Toshkent mintaqaviy oʻquv markazida ichki ishlar organlari xodimlarining kasb bayramiga bagʻishlangan tantanali tadbir boʻlib oʻtdi.
Tadbir davomida markaz rahbariyati soʻzga chiqib, ichki ishlar tizimi uchun malakali kadrlar tayyorlash muhimligini taʼkidlab, boʻlajak mutaxassislarni tayyorlashda beqiyos hissa qoʻshayotgan oʻquv markazi professor-oʻqituvchilariga minnatdorlik bildirdi. Oʻquv jarayoni va jamoatchilik faoliyatida alohida yutuqlarga erishgan eng yaxshi bitiruvchilar, shuningdek, boy tajribasi va kasbiy mahorati bilan yosh avlodga oʻrnak boʻlib kelayotgan xizmat faxriylari alohida eʼtirof etildi.
Iqtidorli ijodiy jamoalar tomonidan tayyorlangan konsert dasturi bayramning yorqin yakuni boʻldi. Sahnada ichki ishlar organlaridagi xizmatga bagʻishlangan vatanparvarlik qoʻshiqlari yangradi, Vatanga xizmat qilish ruhini aks ettiruvchi raqslar namoyish etildi. Professional artistlar va hunarmandlar tomoshabinlarga unutilmas taassurotlar baxsh etib, tantanali va bayram muhitini yaratdi. Ayniqsa, mardlik, sharaf va xizmat burchiga sodiqlik mavzulari aks etgan raqamlar samimiy kutib olindi.

Сегодня в Ташкентском региональном учебном центре состоялось торжественное мероприятие с концертной программой, посвящённое профессиональному празднику сотрудников органов внутренних дел.
В ходе мероприятия руководство центра отметило важность подготовки квалифицированных кадров для системы внутренних дел и выразив благодарность преподавательскому составу учебного центра за их неоценимый вклад в обучение будущих специалистов. Особо были отмечены лучшие выпускники, показавшие выдающиеся результаты в учёбе и общественной деятельности, а также ветераны службы, чей богатый опыт и профессионализм служат примером для молодого поколения правоохранителей.
Ярким завершением праздника стала концертная программа, подготовленная талантливыми творческими коллективами. На сцене прозвучали патриотические песни, посвящённые службе в органах внутренних дел, а также были представлены танцевальные номера, отражающие дух служения Родине. Профессиональные артисты и самодеятельные коллективы подарили зрителям незабываемые впечатления, создав атмосферу торжественности и праздника. Особенно тепло были встречены номера, в которых нашли отражение темы мужества, чести и верности служебному долгу.