"Qoʻriqlash" boʻlimida yoshlar bilan olib borilayotgan ishlar boʻyicha muhokama oʻtkazildi
Milliy gvardiya, Prokuratura va viloyat Yoshlar ishlari agentligi Andijon viloyat boshqarmasi hamkorligida Baliqchi tuman "Qoʻriqlash" boʻlimida yoshlar bilan olib borilayotgan ishlar boʻyicha muhokama oʻtkazildi. Ushbu tadbirda yoshlarning ijtimoiy faoliyati, huquqiy savodxonligi va ularni mustaqil hayotga tayyorlashdagi rollari haqida chuqur fikrlar bildirildi.
Muhokamada shahar va tuman rahbarlari, shuningdek, yoshlar bilan ishlashdagi muammolar va ularni hal qilish yoʻllari muhokama qilindi. Ishning samaradorligini oshirish, yoshlarning muammolariga javob berish va ularning potensialini ochishga qaratilgan strategiyalar belgilab olindi.
Tadbirning asosiy maqsadi yoshlarning ijtimoiy sohadagi faolligini oshirish, ularga yordam berish va ularning huquqiy bilimini kengaytirishdir. Shundan kelib chiqib, hozirgi kundagi yoshlar bilan ishlashning ahamiyati yanada oshmoqda, bu esa mamlakatimiz uchun kelajak avlodni shakllantirishda muhim omildir.

В отделе «Охрана» состоялась встреча, посвященная анализу работы, проводимой с молодежью
Управление Национальной гвардии по Андижанской области совместно с прокуратурой и областным управлением Агентства по делам молодежи организовали в отделе «Охрана» встречу, посвященную анализу работы, проводимой с молодежью. На мероприятии были высказаны глубокие мысли об общественной деятельности молодежи, правовой грамотности и ее подготовке к самостоятельной жизни.
Кроме того, проанализированы проблемы в работе с молодежью и пути их решения, определены стратегии, направленные на повышение эффективности работы, реагирование на проблемы молодежи и раскрытие ее потенциала.
Основная цель мероприятия – повысить активность молодежи в социальной сфере, оказать ей помощь и расширить ее юридические знания. Исходя из этого, возрастает значимость работы с современной молодежью, которая является важным фактором формирования будущего поколения для нашей страны.