Joriy yilning 3 choragi yakunlari boʻyicha hisobot yigʻilishi boʻlib oʻtdi
Milliy gvardiya Samarqand viloyati boʻyicha boshqarmasi, Samarqand harbiy prokuraturasi hamda DXX masʼullari hamkorligida joriy yilning 3 choragi yakunlari boʻyicha hisobot yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Mazkur tadbirda Milliy gvardiya Samarqand viloyati boʻyicha boshqarmasi rahbariyati va harbiy qism komandirlari, viloyat "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamda tuman-shahar boʻlimlari boshliqlari ishtirok etdi.
Tadbir avvalida oʻtgan davr mobaynida boʻlinmalarda sodir etilgan xizmat intizomi va qonun buzilishi holatlari boʻyicha soʻz yuritildi.
Shundan soʻng masʼullarning hisobotlari tinglandi. Tanqidiy ruhda oʻtgan yigʻilish davomida, har bir yoʻnalishlarning ish faoliyati tahlil qilinib, kelgusidagi vazifalar belgilandi.

Состоялось отчетное заседание, посвященное итогам 3 квартала текущего года
Управление Национальной гвардии по Самаркандской области совместно с Самаркандской военной прокуратурой и Службой государственной безопасности организовали отчетное заседание, посвященное итогам 3 квартала текущего года.
В мероприятии приняли участие руководители Управления Национальной гвардии по Самаркандской области, областного Управления «Охраны», районных и городских отделов «Охраны».
Выступившие с речью рассказали о случаях нарушений служебной дисциплины и правопорядка, допущенных в подразделениях за истекший период текущего года.
Затем были заслушаны отчеты должностных. В завершении мероприятия была проанализирована работа в каждом направлении и определены планы.