Joriy yilning 3 choragi yakunlari boʻyicha hisobot yigʻilishi boʻlib oʻtdi
Milliy gvardiya Samarqand viloyati boʻyicha boshqarmasi, Samarqand harbiy prokuraturasi hamda DXX masʼullari hamkorligida joriy yilning 3 choragi yakunlari boʻyicha hisobot yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Mazkur tadbirda Milliy gvardiya Samarqand viloyati boʻyicha boshqarmasi rahbariyati va harbiy qism komandirlari, viloyat "Qoʻriqlash" boshqarmasi hamda tuman-shahar boʻlimlari boshliqlari ishtirok etdi.
Tadbir avvalida oʻtgan davr mobaynida boʻlinmalarda sodir etilgan xizmat intizomi va qonun buzilishi holatlari boʻyicha soʻz yuritildi.
Shundan soʻng masʼullarning hisobotlari tinglandi. Tanqidiy ruhda oʻtgan yigʻilish davomida, har bir yoʻnalishlarning ish faoliyati tahlil qilinib, kelgusidagi vazifalar belgilandi.

Reporting meeting dedicated to the results of the 3rd quarter of the current year was held
The National Guard Department for Samarkand region together with Samarkand Military Prosecutorʼs Office and State Security Service organized a reporting meeting dedicated to the results of the 3rd quarter of the current year.
The event was attended by the heads of the National Guard Department for Samarkand region, regional Directorate of “Protection”, district and city departments of “Protection”.
The speakers told about the cases of violations of service discipline and law and order committed in the subdivisions for the expired period of the current year.
Then the reports of the officials were heard. At the end of the event the work in each direction was analyzed and plans were defined.