Barcha qulayliklarga ega, eng soʻnggi rusumdagi zamonaviy texnikalar bilan jihozlangan yangi maʼmuriy binoning foydalanishga topshirilish marosimi boʻlib oʻtdi
Mamlakatimizda jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish, jamoat tartibini saqlash, jismoniy va yuridik shaxslar mol-mulklarini ishonchli qoʻriqlovini taʼminlash Qoʻriqlash xizmatining ustuvor vazifalaridan hisoblanadi. Bu borada tizim doimiy takomillashtirilib, xodimlar uchun munosib mehnat sharoitini yaratib kelinmoqda.
Fargʻona viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi Qoʻshtepa tumani Qoʻriqlash boʻlimining barcha qulayliklarga ega, eng soʻnggi rusumdagi zamonaviy texnikalar bilan jihozlangan yangi maʼmuriy binosining foydalanishga topshirilishi ham shular jumlasidandir. Tantanali ochilish marosimida Ichki ishlar vaziri oʻrinbosari general-mayor Abdullayev B.T., Ichki ishlar boshqarmasi rahbariyati, huquqni muhofaza qiluvchi organlar masʼullari, keng jamoatchilik vakillari hamda tutash mahalla faollari ishtirok etishdi. Tantanali tadbirda soʻz olganlar bugungi kunda Qoʻriqlash xizmati tomonidan xalq manfaatlari yoʻlida amalga oshirilayotgan ishlar, mahallalarda jinoyatchilikning oldini olishdagi yoʻnalishidagi tizimning alohida ahamiyati aytib oʻtishdi.
Tadbirda jamoat tartibini saqlash, fuqarolar xavfsizligini taʼminlash va jinoyat hamda huquqbuzarliklarning oldini olishda fidokorlik koʻrsatayotgan bir guruh xodimlar taqdirlandi. Shundan soʻng, mutasaddi rahbarlar va mehmonlar tomonidan ramziy alvon lentalar qirqildi. Tashrif buyurganlar yangi binolardagi katta va yorugʻ xizmat xonalari, jismoniy va jangovar tayyorgarliklarini oshirib borish uchun tashkil etilgan sport zallari, barcha zaruriy tibbiy vositalar va anjomlar bilan toʻldirilgan tibbiyot va ruhiy yengillik xonalari, ziyo maskani boʻlmish kutubxonalar va merganlik mahoratlarini oshirish uchun elektron oʻq otish xonalari bilan yaqindan tanishdilar.

Состоялась торжественная церемония ввода в эксплуатацию нового административного здания, оборудованного современной техникой и всеми необходимыми удобствами
В нашей стране предупреждение преступлений и правонарушений, охрана общественного порядка, а также надёжная защита имущества физических и юридических лиц являются ключевыми задачами Службы охраны. Для эффективного выполнения этих функций система постоянно совершенствуется, а для сотрудников создаются достойные условия труда.
Одним из важных достижений стало открытие нового административного здания Отдела охраны Куштепинского района Управления охраны Ферганской области, оснащённого современным оборудованием. В церемонии открытия приняли участие заместитель министра внутренних дел генерал-майор Б. Т. Абдуллаев, руководство Управления внутренних дел, сотрудники правоохранительных органов, представители общественности и активисты близлежащих махаллей.
Выступившие с речью подчеркнули значимость работы Службы охраны в интересах населения и особую роль системы предупреждения преступности в махаллях. Группа сотрудников, проявивших самоотверженность в охране общественного порядка, обеспечении безопасности граждан и предотвращении преступлений, была удостоена наград.
После торжественной части, включавшей разрезание символических красных лент, гости ознакомились с новым зданием. Их вниманию были представлены просторные и светлые служебные помещения, спортивные залы для повышения физической и боевой подготовки, медицинские и психологические кабинеты, оснащённые всем необходимым оборудованием, библиотеки как центры просвещения, а также кабинеты электронной стрельбы для совершенствования навыков огневой подготовки.