Yoshlar uchun ochiq eshiklar kuni tadbirlari oʻtkazilmoqda
Ertamiz egalari boʻlgan yosh avlodni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, ayniqsa harbiy-vatanparvarlik ruhini ularning qalbida yuksaltirish, maʼnaviy barkamol, aqlan yetuk, jismonan sogʻlom boʻlib voyaga yetishlarini taʼminlash borasidagi ishlar doirasida, Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Toshkent mintaqaviy oʻquv markazida yoshlar uchun ochiq eshiklar kuni tadbiri oʻtkazildi.
Tadbir davomida o‘g‘il-qizlar, markazda tinglovchilar uchun yaratilgan sharoitlar, yoshlar uchun yoʻlga qoʻyilgan sport toʻgaraklari, qurol-aslaha hamda maxsus texnikalar, xizmat otlari, moto- va avtopatrulning xizmat faoliyati, "Qoʻriqlash" xizmatining tezkor harakatlanuvchi guruh xodimlarining vazifalari bilan yaqindan tanishdilar.
Bundan tashqari, bu kabi tadbir Milliy gvardiya Namangan viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasida Namangan davlat Pedagogika instituti talabalari uchun ham tashkil etildi.
Ushbu tadbir yoshlar orasida vatanparvarlik hissini mustahkamlash, ularni qurolli kuchlarimizda olib borilayotgan islohotlar bilan yaqindan tanishtirish, shuningdek, harbiy xizmat sohasiga boʻlgan qiziqishlarini oshirishdan iborat. Tadbir davomida talabalarga Milliy gvardiya xodimlari uchun yaratilgan shart-sharoitlar, zamonaviy harbiy texnika va asbob-uskunalar namoyish etildi.
Tadbir doirasida talabalar Milliy gvardiya faoliyati, uning kundalik vazifalari va xodimlarning masʼuliyatli hayoti bilan yaqindan tanishdilar. Harbiy-vatanparvarlik mavzusidagi maxsus koʻrgazmalar, treninglar va interaktiv suhbatlar yoshlar oʻrtasida katta qiziqish uygʻotdi. Shuningdek, ularga harbiy xizmatga kirish tartibi, unga qoʻyilgan talablar va imkoniyatlar haqida batafsil maʼlumot berildi.

Open days for young people are organized
In order to educate the younger generation in the spirit of patriotism and belonging to the fate of the Motherland, as well as their spiritual, mental and physical development, an open day for youth was held at the Tashkent Regional Training Center of the National Guard of the Republic of Uzbekistan.
During the event, the boys and girls got acquainted with the conditions created for youth at the center, sports sections for young people, special equipment, service horses, and also learned a lot of new and interesting things about the activities of motorcycle and autopatrol, the tasks of the rapid response teams of the "Protection" service.
A similar event was held at the department of "Protection" of the National Guard of Namangan region for students of Namangan State Pedagogical Institute. The purpose of this event is to strengthen the youthʼs sense of patriotism, familiarize them with the reforms in the Armed Forces, and increase their interest in military service. During the event, the students were shown the conditions created for the soldiers of the National Guard, as well as modern military equipment and weapons.
During the event, the young people were informed about the activities of the National Guard, its daily tasks and the responsibilities of its personnel. Special exhibitions, trainings and interactive discussions on the military-patriotic theme aroused great interest among young people. At the end of the event, the National Guard staff told the students about the procedure for entering military service, its requirements and privileges.