Kuni kecha Qashqadaryo viloyati Qoʻriqlash boshqarmasida barcha shahar-tumanlar Qoʻriqlash boʻlimlari xodimlari ishtirokida xizmat intizomni mustahkamlash, jinoyatchilikning oldini olish va huquqbuzarliklar profilaktikasiga qaratilgan videoselektor uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda shaxsiy tarkib orasida sodir etilishi mumkin boʻlgan salbiy holatlarning oldini olish, korrupsiya va firibgarlik jinoyatlariga qarshi kurashish masalalari yuzasidan Qoʻriqlash Departamenti masʼullarining fikr-mulohazalari tinglandi. Joriy yilning oʻtgan davri mobaynida aniqlangan intizom buzilishlar va ularga nisbatan koʻrilgan chora-tadbirlar haqida soʻz yuritilib, bunday holatlarga yoʻl qoʻymaslik, xizmatni belgilangan tartibda tashkil etish muhimligi taʼkidlandi.
Shuningdek, uchrashuvda xodimlarning maʼnaviy saviyasi va intellektual salohiyatini yanada yuksaltirishni taʼminlash, beparvolik muhitiga barham berish, tarbiyaviy ishlar koʻlamini kengaytirish yuzasidan masʼul ofitserlarga tegishli koʻrsatma va tavsiyalar berildi. Yakunda shaxsiy tarkib oʻzlarini qiziqtirgan savollari va masalalari yuzasidan boshqarma rahbariyatidan batafsil javob va maʼlumotlar oldilar.

Обсуждены вопросы обеспечения служебной дисциплины
В Управлении охраны Кашкадарьинской области прошла видеоселекторная конференция с участием сотрудников городских и районных отделов охраны. Мероприятие было посвящено вопросам поддержания служебной дисциплины, противодействия преступности и профилактики правонарушений.
Представители Департамента Охраны обсудили меры по предотвращению негативных ситуаций в коллективе, борьбе с коррупцией и мошенническими преступлениями. Были рассмотрены случаи нарушений дисциплины, выявленных за текущий год, и принятые в отношении них меры. Особое внимание уделялось необходимости предотвращения подобных инцидентов и соблюдения установленного порядка несения службы.
Ответственным офицерам были даны конкретные указания и рекомендации по повышению духовного и интеллектуального уровня сотрудников, искоренению проявлений халатности и усилению воспитательной работы. В завершение встречи руководство управления подробно ответило на все интересующие личный состав вопросы.