Kuni kecha Qashqadaryo viloyati Qoʻriqlash boshqarmasida barcha shahar-tumanlar Qoʻriqlash boʻlimlari xodimlari ishtirokida xizmat intizomni mustahkamlash, jinoyatchilikning oldini olish va huquqbuzarliklar profilaktikasiga qaratilgan videoselektor uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda shaxsiy tarkib orasida sodir etilishi mumkin boʻlgan salbiy holatlarning oldini olish, korrupsiya va firibgarlik jinoyatlariga qarshi kurashish masalalari yuzasidan Qoʻriqlash Departamenti masʼullarining fikr-mulohazalari tinglandi. Joriy yilning oʻtgan davri mobaynida aniqlangan intizom buzilishlar va ularga nisbatan koʻrilgan chora-tadbirlar haqida soʻz yuritilib, bunday holatlarga yoʻl qoʻymaslik, xizmatni belgilangan tartibda tashkil etish muhimligi taʼkidlandi.
Shuningdek, uchrashuvda xodimlarning maʼnaviy saviyasi va intellektual salohiyatini yanada yuksaltirishni taʼminlash, beparvolik muhitiga barham berish, tarbiyaviy ishlar koʻlamini kengaytirish yuzasidan masʼul ofitserlarga tegishli koʻrsatma va tavsiyalar berildi. Yakunda shaxsiy tarkib oʻzlarini qiziqtirgan savollari va masalalari yuzasidan boshqarma rahbariyatidan batafsil javob va maʼlumotlar oldilar.

Issues of ensuring service discipline were discussed
The Directorate of Protection of Kashkadarya region hosted a video conference with the participation of employees of city and district Protection departments. The event was devoted to the issues of maintaining official discipline, combating crime and preventing offenses.
Representatives of the Department of Protection discussed measures to prevent negative situations in the team, fight corruption and fraudulent crimes. The cases of discipline violations identified during the current year and the measures taken against them were reviewed. Special attention was paid to the need to prevent such incidents and comply with the established order of duty.
The responsible officers were given specific instructions and recommendations on improving the spiritual and intellectual level of the staff, eliminating negligence and strengthening educational work. At the end of the meeting, the management of the department answered in detail all the questions of the staff.