Sayyor qabulda xodimlar va ularning oila aʼzolarining murojaatlari tinglandi
Aytish kerakki, bugungi kunda barcha davlat idoralari faoliyatida aholining murojaatlari bilan ishlashga alohida eʼtibor qaratilib, fuqarolarning huquq va manfaatlari oliy qadriyat darajasiga koʻtarildi. Joylarda oʻtkazilayotgan ommaviy sayyor qabullar, xalqning dardini eshitish, ularning muammolarini hal etishga xizmat qilmoqda. Shu jumladan, Qoʻriqlash Departamenti hamda uning hududiy boshqarmalarida ham muntazam ravishda ochiq muloqot va sayyor qabullar tashkil etilib, aholi roziligiga erishilmoqda.
Kuni kecha Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Qoʻriqlash Departamenti boshligʻining Maʼnaviy-maʼrifiy ishlar va kadrlar bilan taʼminlash boʻyicha oʻrinbosari podpolkovnik B.S.Jumayev tomonidan Surxondaryo viloyati Qoʻriqlash boshqarmasi tizimidagi xodimlar hamda ularning oila aʼzolari ishtirokida sayyor qabul boʻlib oʻtdi.
Qabulda shaxsiy tarkib va fuqarolar, Qoʻriqlash tizimiga ishga tiklanish, ishga qabul qilish, xizmatni boshqa hududga koʻchirish, oilaviy nizolarga barham berish, ijtimoiy himoya va boshqa turli masalalar yuzasidan murojaatlar qilishdi.
Ochiq muloqotda qatnashchilarga huquqiy tushuntirishlar berilib, koʻtarilgan ayrim masalalar joyida ijobiy hal etilgan boʻlsa, ayrim muddat talab etiladigan murojaatlar tegishliligi boʻyicha masʼullar tomonidan nazoratga olindi.

На выездном приеме изучены обращения и решены проблемы сотрудников и их семей
Следует отметить, что сегодня в деятельности всех государственных органов особое внимание уделяется работе с обращениями населения, права и интересы граждан возведены в ранг высшей ценности. Проводимые на местах массовые выездные приемы служат выслушиванию забот народа, решению его проблем. В частности, в Департаменте Охраны и его территориальных управлениях регулярно организуются открытые диалоги и выездные приемы, достигается удовлетворенность населения.
На днях заместитель начальника Департамента Охраны при Министерстве внутренних дел по духовно-просветительской работе и кадровому обеспечению подполковник Б.С.Джумаев провел выездной прием с участием сотрудников Управления охраны Сурхандарьинской области и членов их семей.
На приеме личный состав и граждане обратились с вопросами приема и восстановления на службе, перевода в другой регион, устранения семейных конфликтов, социальной защиты и др.
В ходе открытого диалога участникам были даны правовые разъяснения, некоторые поднятые вопросы были положительно решены на месте, а обращения, требующие определенного времени, взяты на контроль ответственными лицами.