Yoshlarning boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazish, ular orasida sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish hamda vatanparvarlik ruhida tarbiyalash maqsadida Milliy gvardiya Andijon viloyati boʻyicha boshqarmasi va "Qoʻriqlash" boshqarmasi tomonidan, shuningdek masʼul idoralar bilan hamkorlikda harbiy-vatanparvarlik hamda sport tadbirlari tashkil etildi.
Xususan, oʻquvchilar ishtirokida oʻtkazilgan tadbirlar avvalida mutaxassislar tomonidan Milliy gvardiya xodimlari uchun yaratilayotgan sharoitlar, xodimlarning xizmat olib borish tartibi hamda sohada olib borilayotgan islohotlar bilan yaqindan tanishtirildi. Shuningdek, yoshlarga vatanparvarlik, milliy armiyamizga jismonan baquvvat va maʼnan yetuk yoshlar zarurligi, harbiy xizmat har bir Oʻzbekiston fuqarosi uchun muqaddas burch ekani haqidagi tushunchalar berildi.
Tadbirlar doirasida turli bellashuvlar uyushtirildi. Bu esa yoshlar oʻrtasida doʻstlik va hamjihatlikni mustahkamlashga xizmat qildi.

МЕРОПРИЯТИЕ, НАПРАВЛЕННОЕ НА УКРЕПЛЕНИЕ ЧУВСТВ ПАТРИОТИЗМА В СЕРДЦАХ МОЛОДЕЖИ
Управление Национальной гвардии по Андижанской области и Управление «Охраны» совместно с ответственными организациями провели военно-патриотические и спортивные мероприятия, направленные на проведение свободного времени молодежи с пользой, пропаганду среди них здорового образа жизни и воспитание подрастающего поколения в духе патриотизма.
На мероприятиях специалисты подробно рассказали школьникам об условиях, созданных для сотрудников Национальной гвардии, а также о порядке прохождения сотрудниками службы и их обязанностями, проводимых в системе реформах. Кроме того, даны понятия о патриотизме, о важности физически крепкой и духовно зрелой молодежи для нашей национальной армии. Также подчеркнуто, что военная служба является священным долгом для каждого гражданина Узбекистана.
В рамках мероприятий также состоялись различные состязания. А это, в свою очередь, послужило укреплению дружбы и солидарности среди молодежи.