XODIMLARNING OILA AʼZOLARI BILAN BIRGALIKDA PROFILAKTIK TADBIRLAR OʻTKAZILDI
Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoʻmondoni tomonidan berilgan topshiriqlar ijrosini taʼminlash maqsadida Buxoro viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi Kadrlar va tarbiyaviy ishlar boʻyicha boshligʻi oʻrinbosari, boshqarma Xotin-qizlar kengashi va viloyat Harbiy prokuraturasi masʼullari, shuningdek, psixologlar bilan birgalikda shahar-tuman "Qoʻriqlash" boʻlimlarida xizmat olib borayotgan xodimlarning oila aʼzolari ishtirokida targʻibot tadbiri tashkil etildi.
Ushbu tadbirda soʻnggi yillarda Milliy gvardiya xodimlariga koʻrsatilib kelinayotgan imtiyoz va yordamlar hamda yangi qabul qilingan qaror va farmonlar toʻliq tushuntirildi. Bundan tashqari ularga hozirgi kunda xodimlar tomonidan sodir etilishi mumkin boʻlgan jinoyat va huquqbuzarliklarni oldini olish hamda korrupsion holatlarga yoʻl qoʻymaslik, turli onlayn qimor oʻyinlarini oʻynash oqibatida kelib chiqayotgan noxush holatlar, er-xotin oʻrtasida nizolar natijasida oilalar darz ketayotgani buning natijalarida farzandlar jabr koʻrayotgani haqida atroflicha maʼlumotlar berildi.
Bunday noxush holatlarni oldini olishda xodimlarning turmush oʻrtoqlari hamda oila aʼzolari bilan keng hamkorlik qilish masalalariga alohida toʻxtalib oʻtildi.
Boshqarma masʼullari tomonidan tadbir ishtirokchilarning mavjud muammolari ham eshitilib, ushbu muammolarni bartaraf etish choralari koʻrildi.

ОРГАНИЗОВАНЫ ИНФОРМАЦИОННО-РАЗЪЯСНИТЕЛЬНЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ ДЛЯ СЕМЕЙ СОТРУДНИКОВ
В целях выполнения задач, поставленных командующим Национальной гвардией Республики Узбекистан, по инициативе заместителя начальника Управления «Охраны» Бухарской области по кадровой и воспитательной работе совместно с должностными сотрудниками Совета женщин управления «Охраны», а также областной военной прокуратуры и психологов организовано информационно-разъяснительное мероприятие с участием семей сотрудников городских и районных отделов «Охраны».
На мероприятии подробно обсуждены льготы для личного состава Национальной гвардии и оказываемая всесторонняя поддержка, а также принятые постановления и приказы. Кроме того, подчеркнута важность пресечения преступлений и нарушений законности сотрудниками, а также вмешательство в коррупционные ситуации, различные азартные игры. Отдельно отмечено, что результатом подобных действий является распад семей, вследствие чего страдают дети.
В целях пресечения подобных случаев рассмотрен вопрос широкого сотрудничества с супругами и членами семей сотрудников.
В завершение встречи должностные лица выслушали обращения участников мероприятия и приняли меры по устранению существующих проблем и недостатков.