XODIMLARNING OILA AʼZOLARI BILAN BIRGALIKDA PROFILAKTIK TADBIRLAR OʻTKAZILDI
Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoʻmondoni tomonidan berilgan topshiriqlar ijrosini taʼminlash maqsadida Buxoro viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi Kadrlar va tarbiyaviy ishlar boʻyicha boshligʻi oʻrinbosari, boshqarma Xotin-qizlar kengashi va viloyat Harbiy prokuraturasi masʼullari, shuningdek, psixologlar bilan birgalikda shahar-tuman "Qoʻriqlash" boʻlimlarida xizmat olib borayotgan xodimlarning oila aʼzolari ishtirokida targʻibot tadbiri tashkil etildi.
Ushbu tadbirda soʻnggi yillarda Milliy gvardiya xodimlariga koʻrsatilib kelinayotgan imtiyoz va yordamlar hamda yangi qabul qilingan qaror va farmonlar toʻliq tushuntirildi. Bundan tashqari ularga hozirgi kunda xodimlar tomonidan sodir etilishi mumkin boʻlgan jinoyat va huquqbuzarliklarni oldini olish hamda korrupsion holatlarga yoʻl qoʻymaslik, turli onlayn qimor oʻyinlarini oʻynash oqibatida kelib chiqayotgan noxush holatlar, er-xotin oʻrtasida nizolar natijasida oilalar darz ketayotgani buning natijalarida farzandlar jabr koʻrayotgani haqida atroflicha maʼlumotlar berildi.
Bunday noxush holatlarni oldini olishda xodimlarning turmush oʻrtoqlari hamda oila aʼzolari bilan keng hamkorlik qilish masalalariga alohida toʻxtalib oʻtildi.
Boshqarma masʼullari tomonidan tadbir ishtirokchilarning mavjud muammolari ham eshitilib, ushbu muammolarni bartaraf etish choralari koʻrildi.

INFORMATION AND EXPLANATORY EVENTS WERE ORGANIZED FOR THE FAMILIES OF EMPLOYEES
In order to fulfill the tasks set by the commander of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, at the initiative of the Deputy head of the Directorate of "Protection" of Bukhara region for personnel and educational work, together with officials of the Council of Women of the Directorate of "Protection" and the regional military prosecutor's office, as well as psychologists, an information and explanatory event was organized with the participation of families of employees of the city and district departments of "Protection".
The event discussed in detail the benefits for the personnel of the National Guard and the comprehensive support provided, as well as the adopted resolutions and orders. In addition, the importance of suppressing crimes and violations of the rule of law by employees, as well as corruption situations, various online gambling games was emphasized. It is separately noted that the result of such actions is the disintegration of families, as a result of which children suffer.
In order to prevent such unpleasant situations, the issue of broad cooperation with spouses and family members of employees was considered.
Officials listened to the appeals of the participants of the event and took measures to eliminate existing problems and shortcomings.