MUSTAHKAM XIZMAT INTIZOMI – QONUNIYLIK GAROVI
Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoʻmondoni oʻrinbosari reja topshirigʻiga asosan "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari polkovnik Z.I.Boʻronov boshchiligidagi ishchi guruh Samarqand viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi shahar va tuman "Qoʻriqlash" boʻlimlari shaxsiy tarkib ishtirokida xizmat intizomini mustahkamlash, huquqbuzarliklarni oldini olish hamda tarbiyaviy va mafkuraviy ishlar holatlarini oʻrganish boʻyicha navbatdagi uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Tadbirda soʻz olganlar oʻtgan davr mobaynida viloyat shaxsiy tarkibi bilan bogʻliq holatlarga toʻxtalib, huquqbuzarliklarni chiqish sabablari hamda oldini olish boʻyicha targʻibot ishlarini jadallashtirish boʻyicha bir qator koʻrsatmalar berildi.
Uchrashuv yakunida masʼullar tomonidan amalga oshirilishi kerak boʻlgan qator vazifalar belgilab berildi.

ТВЕРДАЯ СЛУЖЕБНАЯ ДИСЦИПЛИНА – ЗАЛОГ ЗАКОННОСТИ
Согласно плановому поручению заместителя командующего Национальной гвардией Республики Узбекистан, рабочая группа под руководством заместителя начальника Главного управления «Охраны» полковника З.И.Боронова организовала с участием сотрудников городских и районных отделов «Охраны» Управления «Охраны» Самаркандской области очередную встречу, направленную на профилактику преступности и укрепление служебной дисциплины среди личного состава, а также изучение воспитательных и идеологических работ.
Выступившие на мероприятии с речью отметили случаи нарушений дисциплины за прошедший период, а также рассмотрели причины их возникновения. Кроме того, подчеркнули важность информационно-разъяснительных работ в процессе профилактики и пресечения преступности.
В завершение встречи ответственным сотрудникам даны инструкции и поручения по решению имеющихся проблем.