MUSTAHKAM XIZMAT INTIZOMI – QONUNIYLIK GAROVI
Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoʻmondoni oʻrinbosari reja topshirigʻiga asosan "Qoʻriqlash" bosh boshqarmasi boshligʻi oʻrinbosari polkovnik Z.I.Boʻronov boshchiligidagi ishchi guruh Samarqand viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi shahar va tuman "Qoʻriqlash" boʻlimlari shaxsiy tarkib ishtirokida xizmat intizomini mustahkamlash, huquqbuzarliklarni oldini olish hamda tarbiyaviy va mafkuraviy ishlar holatlarini oʻrganish boʻyicha navbatdagi uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Tadbirda soʻz olganlar oʻtgan davr mobaynida viloyat shaxsiy tarkibi bilan bogʻliq holatlarga toʻxtalib, huquqbuzarliklarni chiqish sabablari hamda oldini olish boʻyicha targʻibot ishlarini jadallashtirish boʻyicha bir qator koʻrsatmalar berildi.
Uchrashuv yakunida masʼullar tomonidan amalga oshirilishi kerak boʻlgan qator vazifalar belgilab berildi.

FIRM SERVICE DISCIPLINE IS THE KEY TO LEGALITY
According to the planned instruction of the Deputy Commander of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, a working group led by the deputy head of the Main Department of "Protection" Colonel Z.I.Boronov organized with the participation of employees of the city and district departments of "Protection" of the Department of "Protection" of the Samarkand region a regular meeting aimed at crime prevention and strengthening of service discipline among the personnel, and also the study of educational and ideological works.
The speakers at the event noted cases of violations of discipline over the past period, and also considered the causes of their occurrence. In addition, they stressed the importance of awareness-raising activities in the process of crime prevention and suppression.
At the end of the meeting, the responsible employees were given instructions and instructions to solve the existing problems.