FАRGʼONАDА MILLIY GVАRDIYA HАRBIY XIZMАTCHI VА XODIMLАRI OʼRTАSIDА FUNKTSIONАL KOʼPKURАSH SPORT TURI BOʼYICHА VILOYAT BIRINCHILIGI MUSOBАQАSI BOʼLIB OʼTDI
Joriy yilning 26 oktyabr kuni Sharqiy harbiy okrugiga qarashli dala poligonida Fargʼona viloyati Milliy gvardiya tizimida xizmat qilayotgan harbiy xizmatchilar hamda xodimlar oʼrtasida sportning “funktsional koʼpkurash” turi boʼyicha musobaqaning viloyat bosqichi oʼtkazildi. Ishtirokchilar maxsus tayyorlangan toʼsiqli yoʼlakdan oʼtish boʼyicha gʼoliblik uchun kurashdilar. Yakuniy natijalarga koʼra, 3-oʼrinni Fargʼona shahar bataloni jamoasi egallagan boʼlsa, 2-oʼrin Qoʼriqlash boshqarmasi jamoasiga nasib etdi. Faxrli 1- oʼrinni hamda Respublika bosqichiga yoʼllanmani Qoʼqon shahridagi harbiy qism jamoasi qoʼlga kiritdi.

A FUNCTIONAL MULTI-STROKE COMPETITION FOR THE REGIONAL CHAMPIONSHIP WAS HELD IN FERGANA AMONG MILITARY PERSONNEL AND EMPLOYEES OF THE NATIONAL GUARD
On October 26 of this year, the regional stage of the Functional Multi-Stroke competition among military personnel and employees serving in the National Guard system of the Ferghana Region took place at the training polygon of the Eastern Military District. The participants competed for victory, overcoming a specially prepared obstacle course. According to the results of the competitions, the 3rd place was taken by the team of the Fergana City Battalion, the 2nd place was taken by the team of the Directorate of Protection. The honorable 1st place, as well as the way to the republican stage, was won by the team of the military unit of Kokand city.