Qoraqalpogʻiston Respublikasi Qoʻriqlash boshqarmasida huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni
Huquqbuzarliklar profilaktikasi kuni doirasida Qoraqalpogʻiston Respublikasi Qoʻriqlash boshqarmasi shaxsiy tarkibi oʻrtasida korrupsiyaga oid jinoyatlarga qarshi kurashish va xizmat intizomini mustahkamlashga bagʻishlangan davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Ishtirokchilar huquqni muhofaza qilish organlari tizimida korrupsiyaga qarshi kurashish masalalariga katta eʼtibor qaratdilar. Muhokama chogʻida korrupsiyaga oid huquqbuzarliklarning oldini olishga qaratilgan profilaktik chora-tadbirlar batafsil koʻrib chiqildi. Poraxoʻrlik va mansab vakolatini suiisteʼmol qilish holatlarini aniqlash usullariga alohida eʼtibor qaratildi. Bundan tashqari, ishtirokchilar ichki nazorat mexanizmlarini takomillashtirish va xodimlarning huquqiy savodxonligini oshirish yoʻllarini muhokama qildilar.
Bundan tashqari, shaxsiy tarkib oʻrtasida xizmat intizomini mustahkamlash masalalariga alohida eʼtibor qaratildi. Ishtirokchilar jamoada qonunbuzarliklarga yoʻl qoʻymaslik va salbiy holatlarga chek qoʻyish boʻyicha kompleks chora-tadbirlarni muhokama qilib, xodimlarda yuksak maʼnaviy-axloqiy fazilatlarni va xizmat burchini bajarishga ongli munosabatni shakllantirish muhimligini taʼkidladilar. Har bir xodimning topshirilgan ish uchun shaxsiy masʼuliyatini oshirish, nazorat tizimini takomillashtirish va samarali xizmat qilish uchun zarur shart-sharoitlar yaratish mexanizmlari koʻrib chiqildi, shuningdek, jamoada yuqori professionallik va intizomni saqlash boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar belgilandi.
Yigʻilish yakunida muhokama qilingan masalalarni amalga oshirish boʻyicha aniq tavsiyalar ishlab chiqildi va ularning ijrosi uchun masʼullar belgilandi.

Crime Prevention Day at the Directorate of Protection of the Republic of Karakalpakstan
As part of the Crime Prevention Day, a significant round table was held among the personnel of the Directorate of Protection of the Republic of Karakalpakstan on combating corruption crimes and maintaining official discipline.
The participants paid considerable attention to the issues of combating corruption in the law enforcement system. During the discussion, preventive measures aimed at preventing corruption offenses were considered in detail. Special attention was paid to the methods of detecting the facts of bribery and abuse of office. In addition, the participants discussed ways to improve internal control mechanisms and improve the legal literacy of employees.
During the event, special attention was paid to the issues of strengthening service discipline among the personnel. The participants discussed a set of measures to prevent violations and curb negative situations in the team, emphasizing the importance of developing high spiritual and moral qualities among employees and a conscious attitude to fulfilling their official duties. The mechanisms for increasing the personal responsibility of each employee for the assigned task, improving the control system and creating the necessary conditions for effective service were considered, and additional measures were identified to maintain a high level of professionalism and discipline in the team.
Following the meeting, specific recommendations were developed on the implementation of the issues discussed, as well as responsible persons for their implementation were identified.