QUROLLI KUCHLAR TIZIMIDA XIZMAT QILIB KELAYOTGAN AYOL HARBIY XIZMATCHI VA XODIMALARI ISHTIROKIDAGI NAVBATDAGI TADBIR FARGʻONA VILOYATIDA OʻTKAZILDI
Oʻzbekiston Respublikasi Harbiy prokuraturasi hamda Milliy gvardiya Fargʻona viloyati boʻyicha boshqarmasi hamkorligida harbiy xizmatchilarni ijtimoiy-huquqiy jihatdan qoʻllab-quvvatlash, ijtimoiy himoya qilish borasidagi yangiliklarni yetkazish hamda mavjud muammolarini hal qilish maqsadida Milliy gvardiya boshqarmasi binosida ochiq muloqot tarzidagi uchrashuv tashkil etildi. Mazkur tadbirga viloyatdagi kuch tuzilmalarda xizmat qilib kelayotgan ayol harbiy xizmatchi va xodimalar jalb qilindi.
Tadbirning ikkinchi qismida, Milliy gvardiya boshqarmasida tashkil etilgan 6000 dan ziyod adabiyotlarga ega kutubxona hamda tarixiy va zamonaviy eksponatlardan tashkil etilgan muzey faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.

В ФЕРГАНСКОЙ ОБЛАСТИ СОСТОЯЛОСЬ ОЧЕРЕДНОЕ МЕРОПРИЯТИЕ С УЧАСТИЕМ ЖЕНЩИН-ВОЕННОСЛУЖАЩИХ И СОТРУДНИЦ, ПРОХОДЯЩИХ СЛУЖБУ В ВООРУЖЕННЫХ СИЛАХ
В целях оказания социальной и правовой поддержки военнослужащих, ознакомления их с новостями в сфере социальной защиты, а также устранении существующих проблем Военная прокуратура Республики Узбекистан совместно с Управлением Национальной гвардии по Ферганской области организовали встречу в форме открытого диалога. В мероприятии приняли участие женщины-военнослужащие и сотрудницы региональных силовых структур.
Во второй части мероприятия участницы ознакомились с деятельностью музея истории и библиотеки, в которой хранится более 6000 книг, основанными в Управлении Национальной гвардии.