QUROLLI KUCHLAR TIZIMIDA XIZMAT QILIB KELAYOTGAN AYOL HARBIY XIZMATCHI VA XODIMALARI ISHTIROKIDAGI NAVBATDAGI TADBIR FARGʻONA VILOYATIDA OʻTKAZILDI
Oʻzbekiston Respublikasi Harbiy prokuraturasi hamda Milliy gvardiya Fargʻona viloyati boʻyicha boshqarmasi hamkorligida harbiy xizmatchilarni ijtimoiy-huquqiy jihatdan qoʻllab-quvvatlash, ijtimoiy himoya qilish borasidagi yangiliklarni yetkazish hamda mavjud muammolarini hal qilish maqsadida Milliy gvardiya boshqarmasi binosida ochiq muloqot tarzidagi uchrashuv tashkil etildi. Mazkur tadbirga viloyatdagi kuch tuzilmalarda xizmat qilib kelayotgan ayol harbiy xizmatchi va xodimalar jalb qilindi.
Tadbirning ikkinchi qismida, Milliy gvardiya boshqarmasida tashkil etilgan 6000 dan ziyod adabiyotlarga ega kutubxona hamda tarixiy va zamonaviy eksponatlardan tashkil etilgan muzey faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.

ANOTHER EVENT WAS HELD IN THE FERGANA REGION WITH THE PARTICIPATION OF FEMALE SERVICEMEN AND EMPLOYEES SERVING IN THE ARMED FORCES
In order to provide social and legal support to military personnel, to familiarize them with the news in the field of social protection, as well as to eliminate existing problems, the Military Prosecutorʼs Office of the Republic of Uzbekistan, together with the National Guard Department for Ferghana region, organized a meeting in the form of an open dialogue. The event was attended by female servicemen and employees of regional law enforcement agencies.
In the second part of the event, the participants got acquainted with the activities of the Museum of History and the library, which stores more than 6,000 books based in the National Guard Department.